Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Na A4 wolniej i tylko jednym pasem ruchu. Ruszył remont

Utworzona: 2023-05-09


Do 12 maja potrwa cząstkowa naprawa jezdni w kierunku Katowic, od granic woj. opolskiego i śląskiego do okolic węzła Gliwice Ostropa.

Remont cząstkowy jezdni

Punktową wymianę zużytej nawierzchni GDDKiA wykona na odcinku 21 km jezdni autostrady, od granicy województw do okolic węzła Gliwice Ostropa. Na czas wykonywania tych punktowych remontów kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden z dwóch pasów ruchu. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace powinny zakończyć się do 12 maja.

Remont całej szerokości nawierzchni jezdni

Obejmie odcinek o długości prawie 4,5 km w okolicy węzła Gliwice Ostropa. Zakres prac będzie zróżnicowany. Rozpoczęcie robót remontowych powinno nastąpić 15 maja i potrwać do 30 lipca. W ramach tego remontu zostaną wyremontowane dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa, zjazdowa i wyjazdowa jezdni w kierunku na Katowice. Dla przeprowadzenia prac na tym 6 kilometrowym odcinku A4 od 9 do 14 maja zmieniona zostanie organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady.

W pierwszej kolejności na jezdni w kierunku Wrocławia, za węzłem Gliwice Bojków, wyłączymy z ruchu lewy pas. Zostanie zamontowana separacja kierunków ruchów, tak aby na czas remontu na jezdni na Wrocław można było poprowadzić ruch dwukierunkowo: dwoma pasami na Wrocław i jednym pasem na Katowice. Remont jezdni na Katowice powinien rozpocząć się 15 maja. Pierwszy etap obejmie wymianę nawierzchni na pasie prawym, a kierowcy będą korzystać z lewego. Po jego wykonaniu ruch zostanie przeniesiony na wyremontowany pas, co umożliwi wykonanie remontu na drugim pasie. W czasie remontu kierowcy będą dysponowali dwoma pasami w każdym kierunku. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości. Na większości odcinka do 80 km/h, a w miejscach newralgicznych do 60 km/h.

Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Źródło: GDDKiA
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels