Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Czeski znak - kto przetłumaczy?

ID: 139216


Witam !
Często widuję pod czeskim znakiem zakazu wjazdu dla cięzarówek białą tabliczkę z informacją "Mimo dopravni obsluhy" co to oznacza?

Posty (21)

ZiPi
jak w temacie...
~Robson
Po naszemu: nie dotyczy służb komunalnych... smieciarki itp
~ktosik
nie dotyczy zaopatrzenia

2

irmanek
nie dotyczy Polakow:)
Yva[R]
tak, tak należy to tłumaczyć
zetek
Znak pionowy określający zakaz wjazdu z wyłączeniem pewnych pojazdów, których nie dotyczy. jw karetek, zaopatrzenia
knightrider
Po polsku to oznacza: nie dotyczy zaopatrzenia. Dla mnie większą zagadką są u nich znaki na, których obowiązuje zakaz np. powyżej 18 ton, a pod spodem jest napisane : jedyne wozidło 40 t.
~Robson
Podgląd konta knightriderknightrid er
(2014-02-01 22:58:30) Po polsku to oznacza: nie dotyczy zaopatrzenia. Dla mnie większą zagadką są u nich znaki na, których obowiązuje zakaz np. powyżej 18 ton, a pod spodem jest napisane : jedyne wozidło 40 t.
TO NA MOSTACH... czeski film:), oni sami nie wiedza o co kaman
~bankier
Po pierwsze karetka nie jest pojazdem ciężarowym i ten znak nie odnosi się do niej. Tabliczka mówi że nie dotyczu wjazdu zaopatrzenia i aut ciężarowych udających się tą drogą na załadunek lub rozładunek do firm.
zetek
Ano svatá pravda, pomimo "wozidła; )
ese
~Robson
(2014-02-01 23:03:01) Podgląd konta knightriderknightrid er
(2014-02-01 22:58:30) Po polsku to oznacza: nie dotyczy zaopatrzenia. Dla mnie większą zagadką są u nich znaki na, których obowiązuje zakaz np. powyżej 18 ton, a pod spodem jest napisane : jedyne wozidło 40 t.
TO NA MOSTACH... czeski film:), oni sami nie wiedza o co kaman-

Temat bardzo warto zapożyczenia. Dla podpowiedzi: Dwa auta o masie rzeczywistej każde 18 ton mijające sie na moście to 36 ton..
~junior
tak a lepszą zagadką jest most na wlocie do Wrocławia od strony Rawicza 30t.
zaznaczę że od strony Rawicza nie ma innej drogi do Wrocka to jest zagadka dla kogoś z bystrym umysłem
~henny
a co to jest -konec chemickego posypu???
barracuda
Przy oznakowaniu 18t (jedne vozidlo 40). Chodzi o sytuację, że jak na dany most, dojeżdżają dwa 40-tonowe, to jeden musi poczekać. Jednocześnie na takim moście mogą być dwa po18 t. To z posypem, stosują przed przejazdami kolejowymi i oznacza, że jest odgarniany śnieg, ale nie sypana sól. Żeby sól nie żarła szyn.
~mały kiero w dużej firmie
w takim razie jeżeli w grę wchodzi masa rzeczywista tak jak tu ktoś napisał to teraz zgaduj zgadula ile waży twój kolega jadący z przeciwka ; )
~bolo
jak jest taki znak a masz tam wjechac bo tam jest firma zaladunku lub rozladunku wal smialo mialem tyle kontroli po wjechaniu i nigdy mnie nie ukarali a wrecz tlumaczyli gdzie dokladnie jest firma
~ktosik
henny
(2014-02-02 03:40:26) a co to jest -konec chemickego posypu???

tzn ze od tego momentu droga nie jest posypywana sola w zimie, ze wzgledu np na to ze ta czesc drogi lezy na terenie rezerwatu
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
W UK nad uatostradą wyświetlają napisy
"DEBRIS ON THE ROAD".
Długo nie wiedziałem co oznacza.
Inny informujący o zakorkowanej drodze zjazdowej z autostrady, głosił :
"Obstruction on slip road"
Nie kojarzyłem tylko, co to znaczy SLIP ROAD.
Kojarzyło mi się ze śliską, ale SLIP, to też zjeżdżalnia i tak się nazywa pas zjazdowy i ta krótka droga zjeżdżająca z autostrady do najbliższego ronda.
One są często zakorkowane i zdarza sie, że stoi też skrajny pas, na którym są auta chcące opuścić autostradę.
Jednak tego można nie wiedzieć. Jeśli nie dowiesz się za wczasu, że za chwilę będzie korek, to generalnie nic się nie stanie, pod warunkiem że patrzysz na drogę, a nie w telefon. (Patrz przykład TOMASZA KRAKENA, który w UK odsiaduje 10 lat)

Polak jednak potrafi. No ale tu znowu wracamy do punktu wyjścia dyskusji z naszymi szefami, którzy przy zatrudnianiu kierowców kierują się jednym kryterium. A mianowicie CENĄ, czy może powinienem był napisać TANIOŚCIĄ kierowców.

Wysyła taki siofera do UK. Siofer w dresie i przepoconym podkoszulku, staje na poboczu autostrady i obiera kartofle. Kiedy przyjeżdza policja i pyta, dlaczego gamoń pauzuje na autostradzie, jeśli są bezpłatne parkingi z bezpłatnymi toaletami i prysznicami, to siofer usiłuje gestykulować z... nożem w ręku. Przypominam, że obieral ziemniaki i zapomniał że ma nóż.
Policjant na widok noża wzywa posiłki, a zdesperowany siofer zaczyna... PŁAKAĆ. Na koniec spadają mu spodnie, a filmik z zajścia trafia do wiadomości.
I miliony ludzi oglądają dziadowskiego siofera, który najpierw macha nożem, później płacze i kłamie że w całej europie pauzuje na autostradzie, a na koniec świeci gołym zadem.
Chyba nie ma w PL, kierowcy, który by tego nie widział.

Inny trzymacz kierownicy, wjechał za radiowozem do punktu dla pojazdów osobowych.
Gdzieś słyszał, że na zachodzie policja wyświetla napis, żeby jechac za nimi. Nawet w PL tak robią, ale skąd on bidny miał wiedzieć?
Dokładnie, to wyswietlacze na radiowozach, wyświetlają polecenia dla kierowców.
I ten policjant wyświetlił napisy. :
"POLICE" "SLOW DOWN " "DO NOT OVERTAKE"
Innymi słowy wyświetlał TRZY HASŁA.
POLICJA ZWOLNIJ NIE WYPRZEDZAJ MNIE
Robią tak wtedy, kiedy na autostradzie coś leży. Kawałek opony, kawałek blachy, klamra od pasa, czy inny element stanowiący zagrożenie. I trzeba go pozbierać.
Wtedy jeden radiowóz jedzie środkiem i spowalnia ruch na autostradzie, nawet jeśli trzeba to się zatrzymuje, a drugi policjant pędzie na sygnale do przodu i tam się zatrzymuje, żeby pozbierać te śmieci z drogi.
I to działa. On sprząta, kiedy nie ma aut. A kiedy już odrzuci śmieci na bok, wsiada do pojazdu i melduje że gotowe, po czym ten pierwszy gasi napis i odjeżdża.

No i dokładnie to sie stało, ale pech chciał, że pierwszym pojazdem za radiowozem, była polska ciężarówka, z niedouczonym szoferzyną. Kiedy radiowóz jechał powoli przed nim i coś wyświetlał, to on myślał że ma jechac za nim.
I kiedy radiowóz zgasił napis i zjechał z autostrady zjazdem technicznym, nasz polski mistrz pojechał za nim w krzaki ciężarówką.
Kilka razy obserwowałem te zjazdy. Tam jest jakiś budynek gospodarczy, jakieś biuro i miejsca na kilka samochodów osobowych, ale nie ma tam na tyle miejsca, żeby tamtędy przejechać 40 tonowym zestawem. Kawałem dalej jest i wyjazd, ale zarówno wjazd jak i wyjazd jest wśród drzew i pod gałęziami.
Nie wiem co się stało później, bo ja jechałem za tym geniuszem i wszyscy pojechali prosto, a on wjeżdżał w krzaki za radiowozem.
Na pewno musieli go zatrzymać, znów zatrzymać ruch i pomóc mu wycofać z powrotem na autostradę, ale żeby tego wszystkiego dokonać, trzeba mu najpierw powiedzieć, żeby wycofał i pojechał. No właśnie. Powiedzieć...

Ale polski szef uważa, że to nie problem, że kierowca nie zna języka. Nawet podstawowych zwrotów i większości oznaczeń drogowych. Ważne że jest tani i pracuje taniej, od tych doświadczonych. Przecież to tylko "łącznik" i "trzymacz kierownicy", który nie potrafi nic, poza cofaniem pod rampę.
Pamiętam, że tamtego pamiętnego dnia, śmiałem się w głos i do łez. Miałem nadzieję, że podarł dziadowi całą plandekę i może potargał opony o krawężnik na wąskim wjeździe.
Ale czy to dziada czegoś nauczyło? Wątpie. Jego kierowca właśnie nabiera doświadczenia w UK.
Poniszczył sprzęt, postał godzinę, zanim połączyli się z tłumaczem, wyjaśnili mu w końcu co zrobił źle, wycofał na autostradę i pojechał na najbliższą stację paliw, żeby tam zaparkować i poczekać na mobilny serwis ogumienia i mobilny serwis plandek. Do wieczora naprawią plandeki i oponę, szef zapłaci za wymienione usługi w funtach i kierowca będzie już przeszkolony. Przynajmniej w tym zakresie. Za tydzień wjedzie pod za niski wiadukt, bo wysokość będzie podana w stopach i calach, ale jak rozwali naczepę, to się też nauczy ile stóp i ile cali przypada na 4 metry. I szef znów zapłaci.
Jednak będzie zadowolony, bo kierowca jeździ 1200 zł taniej, niż ten doświadczony. Pewnie nawet będzie go można w jakimś stopniu obciążyć i potrącić mu co nieco z wypłaty.
~skg dk
no kozlowicz wreszcie sie z toba zgadzam ze wiekszosc burakow ze wschodu wlasnie tak robi na zachodzie niedouczone tumany bez jezyka nachodza zachodnie firmy i domagaja sie 3000 e wyplaty
~Fino
Co niektórzy uważają ze znajomość języka załatwi wszystko. Przykro czytać takie komentarze.
~Veni
Myślenie jest w cenie !!!
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.226.72.194

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels