REKLAMA

Zarobki dyspozytora, nietypowa sytuacja, firma rodzinna
ID: 254252

Witam,
mam dosyć nietypowe pytanie i liczę na jakieś wskazanie odpowiedzi. Jeden z członków mojej rodziny prowadzi firmę od ponad 20 lat. Wszystko załatwiał zawsze na telefon lub osobiście, komputer to czarna magia. Na początku roku poprosił mnie o pomoc w ogarnięciu giełdy trans - zaznaczam, że nigdy nie miałem z transportem styczności na gruncie zawodowym. Do prowadzenia było niewiele bo tylko 3 pojazdy 24 tony i miałem tylko uzupełniać luki importu bądź eksportu. W krótkim czasie (1-2 tygodnie) załapałem o co w tym chodzi. Następnie przyszedł koronawirus i wszystkie kursy spadły na mnie ponieważ wszystkie okoliczne firmy stały. Kierowcy robili ledwo 1 kółko tygodniowo PL>DE>PL. Sytuacja od maja/czerwca wróciła na normalne tory, ale teraz mając dostęp do giełdy i moje nowe znajomości wujek nie chce zrezygnować z moich usług. Ja oczywiście mogę to kontynuować, ale sprawa rozbija się o finanse bo nie mam zielonego pojęcia jak mu to wycenić. Jeździmy tylko Polska > Niemcy i z powrotem. Zrobiłem od końca lutego do teraz około 150 frachtów każdy średnio po 625 euro licząc tak samo import i eksport. Co mogę zaproponować żebym ja coś z tego miał, a wujek nie poczuł się urażony. Dobrze gdybym mógł to podeprzeć jakimś sensownym argumentem. Dodam, że ostatnio wujek mówił, że będzie dokupywał 1 lub 2 ciągniki bo tak dobrze to idzie.

REKLAMA

Posty (5)

Mestre
2020-09-21 11:16:32
jak w temacie...
jacek-kuba
2020-09-21 11:23:21
To działa w drugą stronę. Pracodawca składa ci ofertę i zapewniam, że nie będzie patrzył czy będziesz urażony. A jak sam nie wychodzi z ofertą, to może nowa forma dziada. Praca za całkowite free-po rodzinie.
Mestre
2020-09-21 11:29:18
Puchacz1 - zgadzam się z Tobą, ale mnie to nie interesuje co on planuje, pamiętaj, że on ma swoich stałych klientów od kilkunastu lat, ja tylko sprzątam.

jacek-kuba - forma dziad-trans nie wchodzi w grę (bez szczegółów) kwestia nie rozbija się czy tak czy nie, tylko ile np. za 1 fracht. Ja na prawdę nie wiem ile zostaje z tego zysku po odliczeniu paliwa, kierowców, dróg itd.
jacek-kuba
2020-09-21 11:32:19
Zostawmy temat, nie chcę uczestniczyć w kolejnym
idiotyzmie. Przechodzimy na tym forum samych siebie, powoli.
ono
2020-09-21 13:35:32
uważam, że to nie jest miejsce na takie pytanie... nie łatwiej zaprosić wujka do "stołu" na rozmowę jak o to widzi.. ? Zdrówka!
Tylko dla zalogowanych

Wątek ten komentować mogą tylko posiadacze kont w etransport.pl - Zapraszam do zalogowania lub rejestracji.

Zaloguj się Zarejestruj się

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2020
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels