REKLAMA

Chcą wyższych kar dla kierowców ciężarówek
ID: 261772

Chodzi o problem zagrożenia stwarzanego na drogach przez wyprzedzających się kierowców pojazdów ciężarowych.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej
REKLAMA

Posty (55)

~robert
2021-09-29 20:12:30
Płacę za przejazd drogą to mam do tego prawo nikt mi nie zabroni wyprzedzać po za miejscami
gdzie znak informuje o zakazie wyprzedzania
~Kieri
2021-09-29 20:25:04
No tepe brytole juz chca sie wojskiem poratowac w transporcie nasi poratuja sie poslami i madmaxem jak kierowcy spierd... z zawodu
~Market
2021-09-29 20:29:30
Statystycznie kto więcej wypadków powoduje?oczywiście osobowe !
Panowie luzik w Anglii juz sie przekonali co oznacza brak kierowcow a Ty od prawa na drodse to będziesz palcem tylek ucieral i rowerem jezdzil jak zabraknie kierowcow ciexarowek

1

~nowy11
2021-09-29 20:30:58
`a jak przychodzi zima to synki z osobowek jada pokornie peawym miedzy ciezrowkami bo lewym nic noca nie jechalo i pelno sniegu lub droga biala i wtedy nie mrugaja swiatlami i sie nie spieszy tylko pokornie jada z ciezarowkami prawym.

1

~Użytkownik drogi.
2021-09-29 21:03:15
Proste rozwiązanie. Ciężarówki mają certyfikaty ekologiczne wystawiane przy prędkości 85km/godz. Nowe tak mają. A po zakupie są rozblokowywane i przestawiane na 90km/godz. Jedzie szybciej niż 85km. Nie zgodnie z ekologią. Zabierać Certyfikaty Ekologiczne. I będzie bezpieczniej. A tak jest jak jest.
~MadMax
2021-09-29 21:04:53
No i tak już będzie do końca świata. Widzicie glupki. Wy nigdy nie zrozumiecie mądrego. Wyznawcy piwa, schabowego i sczania na koło, co lepsi o butelki. Do tego słowa *a to jak oddech. Ludzie mają was za głupków i tak już zostanie. Zresztą jesteście głupkami. Polak to niestety de*il. A polski kierofca to bliżej nie określone coś. Gdybyście nie robili syfu na autostradach, to ludzie by nie zwracali na to uwagi. Tak ciężko to zrozumieć. Kierowca? Kto to? To nic...
~zorientowany
2021-09-29 21:24:10
MadMax masz 100% racji!!! banda zaszczanych i śmierdzących już z daleka wulgarnych jełopów! Karać, karać i karać!!! Gdzie jest MO na A4? ?? Do Wrocławia obłęd. Hanysy jadą pół oczka wyżej i wyprzedza ćwierć mózg od Leg do Wroc...
~Czytelnik
2021-09-29 21:24:45
MadMax... wyzywanie kogoś od głupk*w, durni*w, deb*li nie świadczy w żaden sposób o twojej kulturze ani tym bardziej o twojej mądrości. Powiedziałbym wręcz przeciwnie. Nie znam tematu ale czytanie twoich wpisów dyskwalifikuje ciebie bardziej niż wszystkich innych tu piszących do poziomu małpy która nabiera dopiero człekokształtnego wyglądu.

1

~Czy tak będzie?
2021-09-29 21:59:11
Kierowca zawodowy powinien płacić mandaty 20x większe niż kierowca kat. b.
Stwarza 20x większe zagrożenie, jeździ 20 x więcej, zarabia dużooo więcej.
Niech płaci.
Kierowcy zawodowi powinni płacić podatki od pełnej kwoty.
Jeżeli kierowca z diet kupił auto, lub wybudował dom to powinni iść siedzieć za oszustwa podatkowe.
Dieta nie może stanowić dochodu, a skoro dla kierowcy dieta stanowi dochód powinien zapłacić podatek dochodowy.
Kierowcy to oszuści, należy prześwietlić majątki kierowców.
Miejsce złodzieja i oszusta jest w więzieniu nie na drogach.
Należy jak najszybciej przyrzec się kierowcom.

Karać, karać jeszcze raz karać.
Za każde przewinienie x20
Za perzekrocenie prędkości o 10 km/h zawodowy kierowca powinien zapłącić min 20. 000zł.
A przypomnę że prędkość maksymalna ciężarówki to 70 km h i 80 na autostradzie.
Karać, wystawiać ogromne mandaty.
Jechał droga krajową 90?
40. 000zł niech spłaca nawet pięć lat.
Będzie miał po co pracować.
Popędzi taki przez Polskę, złapie kilka zdjęć i ugotowany do końca życia.
Kierowcę trzeba karać. Inaczej zachowuje się jak małpa w dżungli.

Komentowanie dla kierowców powinno być płatne.
Każdy komentarz 5zł. a dla emigranta zarobkowego 50zł.

Prysznic dla kierowcy powinien kosztować 50zł za 5 min.
Brudny śmierdzący kierowca powinien zapłacić karę 1000zł
Toaleta dla kierowców powinna też być płatna. 10 zł. W końcu kierowcy zarabiają i dawanie im czegokolwiek za darmo jest sprzeczne z logiką.

Kawa z automatu dla kierowcy powinna kosztować 30zł.
Hoddog 50 zł
Piwo dla kierowcy powinno być sprzedawane jak kierowca sczyta karte kierowcy i nie ma aktywności od 12 godzin. Piwo na stacjach powinno byc za 50 zł. A kierowca nie powinien móc legalnie przewozić alkoholu w kabinie. Ma kupić na stacji i odrazu wypić.
Papierowcy identycznie. Max 1 paczka w kabinie. A ciężarówki powinny mieć zakaz jazdy poza autostradą, za wyjątkiem dojazdu do miejsca docelowego. Powinien być zakaz wjazdu ciężarówek do każdego sklepu, za wyjątkiem dostaw. Tak aby kierowca nie mógł zrobić zakupów w sklepie dla ludzi.
On ma robić zakupy w specjalnie wyznaczonych strefach dla kierowców. Piwo 50zł, fajki paczka 300zł, flaszka 1500zł, zwykły chleb 70zł. Musi być drogo. Kierowca przyjeżdżając z naczepą zajmuje za dużo miejsca. Musi zapłacić więcej.

Kierowcy powinni mieć też zakaz posiadania diesli. Jeżeli kupiłby diesla powinien płacić na rzecz pracodawcy 5000zł miesięcznie.
W każdym aucie powinien być czujnik alkoholu i informować służby jak wykryje najmniejszą jego wartość. Za wyjątkiem alkoholu kupionego w specjalnych strefach. Kierowca wprowadzałby kod który wyłącza czujnik tylko na tym parkingu i na góra 15 godzin. Dla tego kierowca musi kupować alkohol drożej, wykupuje zezwolenie. Wypije swój alkohol, zapłaci mandat.
To samo z fajkami.
W dodatku mikrofon powinien cały czas nasłuchiwać co się dzieje w kabinie. Jeżeli kierowca słucha mp3 pirackich system powinien natychmiast poinformować organy ścigania. To samo powinno dotyczyć filmów i programów komputerowych.

Na koniec kierowca powinien mieć zakaz używania normalnego tel. Powinien mieć specjalny tel z czujnikiem temperatury, wilgotności, tętna i pojemności indukcyjnej. Kieowca powinien mieć obowiązek nosić tel cały czas przy sobie Po to czujniki, jak położy na blacie, telefon zacznie wyć, a kierowca straci wynagrodzenie za dany okres.
Kierowca ma być ciągle pod kontrolą, powinien mieć zakaz opuszczania wyznaczonych miejsc. Specjalny tel. z gps monitorowałby położenie kierowcy. Tak, żeby nie mógł oddalić się od ciężarówki dalej niż 500m. Do sklepu mogą pójść tylko ci co blisko stoją. Ci dalsi nie napiją się. Przyjechali za późno. SORRYYYY.
Kierowca powinien mieć możliwość wykupienia przepustki. Czyli zgody na oddalenie się od pojazdu na odległość większą niż 500m. Godzina 200zł. Oczywiście kasa na rzecz państwa.
Kierowcy powinni mieć też specjalnie chipy. Tam była by zapisana historia zatrudnienia, tras, problemów z kierowcą. Wyjecie chipa to było by przestępstwem. 10 lat w pace.
Kierowca musiałby też przyjmować specjalne leki. Po pierwsze na nietolerancję alkoholu i nikotyny, na wytrzymałość na zmęczenie. Dostawał by tez od państwa środki mocno uzależniające. Dające poczucie radości, podnoszące koncentrację. Otrzymywałby je tak długo jak by pracował w zawodzie. Nie pracuje, cierpi, pracuje dostaje leki.Jak myślicie, czy podobny scenariusz kiedyś będzie możliwy? Czy z powodu braku kierowców zmuszą was siłą do pracy?
Zapraszam do dyskusji.
Jak widzicie potrzebna technologia już istnieje, teraz pytanie kto i kiedy wprowadzi ja w życie?
~Bolek
2021-09-30 01:16:18
Czy tak będzie? - depil dopiero zrozumie sens gdy zabraknie mu produktów w markecie.
~Tak pytam
2021-09-30 01:51:18
Czy tak bedzie -taki jestes przepisowy a jak ciezarowka na lewym to bujasz sie pewnie z lewego pasa na prawy zeby sie pokazac ze chcesz jechac a powiedz gosciu czy sygnalizujesz zmiane pasa???a jedziesz jak ksiazka pisze 140???
~MadMax
2021-09-30 04:51:32
Przestało działać zielsko i uczciwie przyznaję, nie jestem w stanie zaliczyć psychotestów. Nie mogę być kierowcą. Pracuję jako cieć i chociaż podogryzam kierowcom.
~Rico
2021-09-30 05:57:00
Dopóki prawo ustalają ci którzy po drogach poruszają się w uprzywilejowanej kolumnie, na tylnej kanapie, to nigdy nie będzie normalnie. Taki Expert z wydziału ruchu drogowego najchętniej doradziłby ustawodawcy żeby wszyscy jechali 20km/h i wtedy będzie bezpiecznie i bajkowo.
Jedyna nasza nadzieja to wszystkie europejskie partie zielonych oszołomów którzy może przeforsują tezę że auta jadące z prędkością pieszego emitują więcej CO2 niż te które jadą "płynnie i sprawnie"
~Marność
2021-09-30 06:08:58
"~Czy tak będzie?
2021-09-29 21:59:11"

Jesteś przykładem marksistowskiej młodzieży, która ma problemy psychiczne i chce popełnić samobójstwo, ale nie samemu tylko zabijając że sobą innych w dimyśle przedtawiany ci ogólnie w mediach cel.

Sensowną odpowiedzią w twoim przypadku jest "idź się urlop" sam, żeby nie szkodzić innym zdrowym ludziom.

Zachłyśbiecie dystropią w twoim przypadku nie jest czymś szczególnym. Wyjdź do ludzi, poznaj kogoś, pójdź do pracy, rozwijaj się, wybuduj lub kup lokum, załóż rodzinę i o nią dbaj Jeśli nie chcesz zachowywać się normalnie podejmij zasugerowaną decyzję sprawdź jak bardzo jesteś podatny na manipulacje.
~koneser jabola
2021-09-30 07:28:13
a nagroda Nobla czeka i czeka, na wynalazcę leku na głupotę. bo w teraz jedyne znane antidotum { zakazane w stosowaniu} na owe schorzenie, to gram ołowiu naście w potylice i dół z wapnem.
pomimo braku specyfiku n wyżej wymienioną przypadłość należy bezzwłocznie, osoby chore, doprowadzić do specjalistycznych placówek przymusowego leczenia. izolować, izolować..
madmaks, czy tak będzie?
~Bogacz
2021-09-30 07:51:57
Dl czego wy nie pracujecie?
Powinniście pracować a nie siedzieć na forum.
Kierowca powinien pracowac 24/7.
W innych zawodach powinno się zarabiać najniższa krajowa. Kierowca najniższa plus delegacje. Max 5500zl.

Kierowce należy karac wyższymi podatkami za dni wolne.
Jak przepracuje 350 dni w roku zapłaci 30% podatku.
Jak przepracuje 200dni zapłaci 50%
Jak będzie pracował mniej nóż 190 powinien odbyć karę pozbawienia wolności.
To powinno się tyczyć wszystkich zawodów. Nie tylko koerowcow.
Stop leserom i patologia 500+
~Stary Gaj
2021-09-30 07:55:11
Majątki kierowców? Większość chodzi w podartych butach i ubraniach, nie stać na toaletę prysznic i fajki a jak poczestujesz papierosem to powie a jesce mos?
~500 metrów parking
2021-09-30 11:28:23
Poseł Bartłomiej Wróblewski zmieni zdanie jak tylko dostanie limuzynę z niebieskimi sygnałami. Mentalnie jest już gotów na rządowy śmigłowiec. Głupi pisioor
~kiero
2021-09-30 11:39:08
A co o tym sądzi Klaudia Jachira?
ono
2021-09-30 11:41:17
alimentów nie ma im za co zapłacić a to mają zapłacić? Jak żyć za 8 czy 9tyś zł...
~500 metrów parking
2021-09-30 11:48:53
Poseł jest typowym ksenofobem, który kiedy się dowiedział, że wiekszość ciężarówek prowadzą obcokrajowcy uznał ; "obcy rynsztokiem". Poznański Adolf
~Wrzeszcz
2021-09-30 19:23:14
Nie rozumiem takiej dyskryminacji. Pracują jak my a tu taka pogarda i to polityk
~Adam1974
2021-09-30 20:46:08
Ci którzy tak nalatują na kierowców zawodowych macie rację, a nawet powinien być obowiązkowo wprowadzony zakaz prowadzenia pojazdów po terytorium POLSKI. Ja mogę jezdżić za granicą a najpóźniej po pół roku (Zobaczcie na Anglię), będziecie u nas kierowców za*ać za miskę ryżu, a po tygodniu nie będziesz potrzebował autostrady bo osobówki nie są napędzane ludzką głupotą tylko paliwem.
~NFJ
2021-09-30 21:51:33
Akurat cysternami, a już zwłaszcza z klasą trzecią w przegrodach, jakoś potrafią jeździć spokojnie i przepisowo. Któryś kolega wyżej pytał czy osobowy jeździ książkowe 140 na autostradzie - a ty, kolego ciężarowy, wiesz chociaż jaki jest książkowy limit nawet na autostradach dla pojazdów powyżej 3, 5t oraz zespołów pojazdów? Podpowiem, że nie jest to ani 90, ani 85km/h. Zgadniesz bez zaglądania w ustawę? Jeździsz takim tempem?

A co z drogami jednojezdniowymi, jakie tam są limity i czy się ich trzymasz? ; )
~Paradyż
2021-09-30 23:27:24
Już lepiej iść do Niemca zanim to wszystko się zawali i granice zamkną.

W Niemczech drogi NFJ na autostradach możesz spokojnie, legalnie jeździć 85km/h bo jest to zgodne z prawem 80km/h+ 6km tolerancji czyli wychodzi sugerując się twoim tokiem rozumowania że w Polsce jest głupie prawo i niezbyt ogarnięci slużbisci którzy nie wiedzą co to tolerancja pomiaru, która nie wynika z dobrego serca tylko poprostu z wielu błędów, które się sumują. Błędy ich liczę, rodzaj i wielkość trudno ustalić w warunkach polowych, albo jest to nie możliwe dlatego stosuje się z grubsza ustalone wielości zakresów możliwych błędów w zależności do prędkości, które wyrazone są w km lub %.

W Polsce ile wynosi błąd pomiaru w przypadku 85km/h?

Oczywiści e można zignorować możliwy błąd pomiaru i przyjąć za pewnik wartość zmierzoną. Taka praktyka jest działaniem w złej intencji w stosunku do kierowcy, czyli obywatela.
~Paradyż
2021-09-30 23:37:44
Bartłomiej Wróblewski to prawa ręka PiS. Bardzo dobrze zna się na manipulacji wszak m. in. w 2011 został dyrektorem Instytutu Prawa na poznańskim Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (przekształconej w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołecz ny).

To ta kreatura w zeszłym roku doprowadziła do protestu kobiet, który krwawił przez całą zimę.
Teraz ta kreatura zaczyna podburzać kierowców?
Strach się bać!
szatan
2021-09-30 23:42:08
~NFJ, z ADR jeździ się tak samo jak z innymi ładunkami, a jeśli strach Ci nie pozwala to np. taki mój sąsiad który wozi paliwa nigdy by Cię nie zatrudnił.
~Paradyż
2021-09-30 23:52:50
Nie ma co się stresować; ) niech robi swoje. Obywatele każde spowolnienie i utrudnienie w ruchu milionów ciężarówek każdego dnia w Polsce odczują porostu w portfelu.

Poznań nie lubi logistyki i transportu? Inne miasta chętnie przejmą część tej jakże rozwojowej części gospodarki.
~koneser jabola
2021-10-01 07:47:38
proponuję na terenie aglomeracji poznańskiej, zorganizować strajk włoski.
od dzisiaj jezdzimy z połową dopuszczalnej prędkości, na zakazie wyprzedzania, zmiejszamy o następną połowę, tz. 25% dopuszczalnej prędkości.
~Bolek
2021-10-01 23:17:09
Paradyż, ktoś ci wcześniej mówił że jesteś idiotą? Nie, och to szkoda. Nie łatwo być pierwszym.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.225.48.56

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels