REKLAMA

Szybkie testy dla kierowców w Grecji
Utworzona: 2021-04-08

Wszyscy kierowcy ciężarówek wjeżdżający przez przejście graniczne Evzoni będą zobowiązani do wykonania szybkiego testu Covid19.

REKLAMA
Wjazd dla ciężarówek przez przejście graniczne Evzoni będzie dozwolony między godziną 7:00 a 23:00 (zamiast 19:00). Wszyscy kierowcy ciężarówek wjeżdżający wspomnianym przejściem będą zobowiązani do wykonania szybkiego testu Covid19, a ci, którzy uzyskają pozytywny wynik testu, nie będą mogli wjechać.

Inne ograniczenia obowiązujące w Grecji:
- Wjazd przez przejście graniczne Kakavia (w tym przejazd ciężarówek) jest dozwolony wyłącznie w godzinach od 7:00 do 19:00.

- Wszyscy obywatele (w tym kierowcy ciężarówek) wjeżdżający do Grecji z Kakavii i Evzoni będą zobowiązani do przystąpienia do szybkiego testu Covid-19 na obu przejściach granicznych.

- Wszystkie osoby (w tym kierowcy ciężarówek) przejeżdżające przez greckie punkty wjazdowe są już zobowiązane do wypełnienia formularza lokalizacji pasażera (PLF) przed podróżą.

Rejestracja - TUTAJ

- Podróżni (z wyjątkiem kierowców ciężarówek!) są zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu PCR ważnego 72 godziny.

- Szybkie testy są również przeprowadzane w portach Patras i Igoumenitsa dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji przez Włochy.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels