REKLAMA

Są elektryczne ciężarówki, są i ładowarki
Utworzona: 2021-05-02

DAF Trucks wprowadza do oferty gamę ładowarek pod nazwą PACCAR, służących do uzupełniania energii w akumulatorach ciężarówek serii LF Electric i CF Electric, a także innych pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym.

REKLAMA
Holenderski producent oferuje pełną gamę stacjonarnych stacji ładowania o mocy od 20 do 360 kW. Ponadto, w celu zapewnienia klientom maksymalnej elastyczności w eksploatacji pojazdów z napędem elektrycznym, dostępne są ładowarki mobilne o mocy od 24 do 40 kW.

Urządzenia PACCAR o mocy od 20 do 50 kW umożliwiają codzienną obsługę pojedynczego pojazdu ciężarowego, który można ładować wieczorem lub w nocy. Modele o mocy 120 i 180 kW, zaprojektowane z myślą o szybkim i wygodnym ładowaniu, doskonale nadają się do użytku we flotach pojazdów elektrycznych na wielu trasach lub zmianach. Wersja 180 kW zapewnia moc wystarczającą do naładowania większości typów ciężarówek w czasie krótszym niż trzy godziny. Najmocniejsza ładowarka PACCAR 350 kW pozwala naładować samochód do pełnej wydajności ogniw w czasie krótszym niż dwie godziny lub szybko podładować dwa pojazdy jednocześnie.

Ładowarki mobilne idealnie sprawdzają się podczas udzielania pomocy drogowej lub w warsztatach, w których wymagana jest maksymalna elastyczność infrastruktury do ładowania akumulatorów.

Integracją z elektrycznymi ciężarówkami DAF, sprzętem do ładowania i oprogramowaniem sieciowym zajmuje się holenderski producent i jego partnerzy — podmioty o blisko dziesięcioletnim doświadczeniu w sektorze zaawansowanych rozwiązań do ładowania baterii pojazdów. W razie potrzeby partnerzy dokonają oceny na miejscu, zajmą się projektem energetycznym i wykonają prace inżynieryjne w siedzibie klienta. Do ich obowiązków będzie również należeć obsługa urządzeń do ładowania. Takie podejście zapewnia bezproblemową komunikację między ciężarówkami a ładowarkami.

Wprowadzenie do floty w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych wymaga określonego sposobu planowania i podejścia do prowadzonej działalności. Wsparcie firmy DAF pozwala klientom maksymalnie uprościć tę transformację. Zawsze chętnie doradzamy, w jaki sposób ciężarówka może zapewnić najwyższy zwrot z inwestycji w codziennej pracy. A teraz oferujemy również wysokiej jakości urządzenia do ładowania, które dają pewność optymalnej integracji między pojazdem a stacją ładowania
— zapewnia Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży spółki DAF Trucks.
Klienci mogą zakupić ładowarki PACCAR u dealerów marki DAF oraz w punktach sprzedaży TRP. Wszystkie stacje ładowania są objęte dwuletnią gwarancją.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels