Kierowcy znów nie zawiedli
Utworzona: 2021-06-10

Dzięki odpowiedzialnej postawie kierowców i wzorowo zorganizowanemu „korytarzowi życia” służby mogły sprawnie dotrzeć na miejsce i pomóc poszkodowanym.

REKLAMA
Lubuscy funkcjonariusze przypominają, że „korytarz życia” został wprowadzony do przepisów ruchu drogowego w celu umożliwienia przejazdu dla pojazdów ratowniczych, poprzez przesunięcie się stojących w „korku” pojazdów w kierunku najbliższych krawędzi drogi. Niewątpliwie jest on niezbędny i konieczny dla szybkiego dotarcia służb do osób potrzebujących pomocy.

W niedzielę (6 czerwca) wzorowo wykonany „korytarz życia” można było zobaczyć na drodze ekspresowej S3 w powiecie międzyrzeckim. Policjanci drogówki zostali skierowani tam do zdarzenia, które miało miejsce na pasie prowadzącym w kierunku Zielonej Góry. Z informacji jaką posiadali funkcjonariusze wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy, w których wciąż znajdowały się osoby poszkodowane. Na miejsce zostali zadysponowani również strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Służby nie miały problemu z dojazdem do miejsca zdarzenia, gdyż kierowcy utworzyli „korytarz życia”. Dzięki ich odpowiedzialnemu zachowaniu pomoc dotarła błyskawicznie. Na szczęście całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a żadnemu z uczestników nic poważnego się nie stało.

To drugi w ostatnim czasie prawidłowo wykonany „korytarz życia” w województwie lubuskim, o czym pisaliśmy w osobnym materiale (link poniżej).

Brawo kierowcy!

Źródło: policja
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels