Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Roatel otworzył nowy przydrożny hotel dla kierowców zawodowych
Utworzona: 2022-01-19

Na początku stycznia br. w parku serwisowym GVZ Entwicklungsgesellschaft Bremen mbH uruchomiono nowy koncept hotelowy pod nazwą “roatel”. Znajduje się w dzielnicy Strom, niedaleko nabrzeża Neustädter Hafen.

Jest to wynik współpracy pomiędzy twórcą koncepcji, firmą Roatel GmbH, a największym centrum dystrybucji w Niemczech, oraz firmą Backhaus Meyer-Ehlers GmbH. Adres Roatel GVZ Bremen: Ludwig-Erhard-Straße 17, 28197 Brema, w obszarze obsługi Centrum Dystrybucji Bremen, obok „Backhaus”.Pomysł roatelu zrodził się w odpowiedzi na dramatyczny brak miejsc noclegowych przy niemieckich autostradach i dalekobieżnych trasach europejskich. Hotele w centrach miast i na terenach pozamiejskich zaspokajają tylko 1% popytu na usługi noclegowe w Niemczech. Znowelizowane dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie czasu pracy i odpoczynku doprowadziły do dalszego wzrostu niedoborów.

Unijny Pakiet Mobilności przewiduje, że pracodawcy muszą ponosić koszty odpoczynku, a tym samym bezpieczeństwa drogowego kierowców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, raz na 2 tygodnie kierowcy mają obowiązek odbyć 45-godzinny odpoczynek w odpowiednim zakwaterowaniu, do którego nie zaliczają się kabiny ciężarówek.

Nazwa “roatel” to połączenie dwóch słów: road (droga) + hotel. Podstawowy moduł składa się z 4 jednoosobowych pokoi znajdujących się w 45-stopowym kontenerze. Ściany kontenera mają izolację termiczną i dźwiękową, a każdy pokój jest klimatyzowany. Bezpieczeństwo gości zapewnia monitoring wizyjny.

Każdy pokój ma powierzchnię 7,5 m2, wysokość 2,50 m i duże okno. Jest wyposażony w łóżko o wymiarach 90 x 200 cm, toaletę, prysznic, ławkę ze stołem, półkę, szafę oraz elektryczne rolety okienne. Mieszkańcy mogą korzystać bez ograniczeń z bezpłatnego WiFi oraz telewizji satelitarnej z dostępem do wielu kanałów z różnych krajów, które można oglądać na telewizorze z dużym ekranem.Jednak roatel oferuje nie tylko wygodny nocleg oraz usługę z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Dzięki platformie cyfrowej rezerwacje i płatności wykonuje się drogą elektroniczną przez stronę my.roatel.com, podobnie jak zameldowanie i wymeldowanie. Każdy gość otrzymuje e-mailem cyfrowy klucz w postaci kodu osobistego. Nie jest więc potrzebna osobna aplikacja.

Obecnie przydrożne hotele roatel mieszczą się w Löningen, Schopsdorf i Bremen. Wkrótce mają zostać otwarte w Staufenberg-Lutterberg, Schkeuditz oraz Raubling.

Źródło: roatel.de
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Intrans Przeprowadzki


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels