Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Z dnia na dzień w Czechach i na Słowacji
Utworzona: 2022-08-04

Kolejny etap ekspansji w segmencie usług ekspresowych realizowanych z dnia na dzień, oznacza rozpoczęcie działalności Hellmann Worldwide Logistics na kolejnym ważnym obszarze rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma przejmuje dostawcę przesyłek ekspresowych „OptimNet Solutions s.r.o.”, mającą siedzibę w Czechach i na Słowacji. Akcjonariusz Ondřej Zíta pozostaje dyrektorem zarządzającym i będzie prowadził działalność operacyjną wraz z Wilfriedem Hesselmannem (szefem działu usług ekspresowych, kurierskich i paczek pocztowych w Europie, Hellmann Worldwide Logistics). Firma OptimNet, założona w 2016 roku w Pradze, w ostatnich latach rozwija się bardzo pomyślnie, zarówno w Czechach, jak i na Słowacji, gdzie działa od 2018 roku. Już wcześniej Hellmann zaczął działalność na rynku węgierskim i rumuńskim dzięki przejęciu firmy Innight w zeszłym roku.

Wraz z rozszerzeniem usług ekspresowych realizowanych z dnia na dzień w Europie Wschodniej, stawiamy kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju rozpoczętej w ubiegłym roku - mówi Jörg Herwig, dyrektor ds. operacyjnych Road. & Rail Hellmann Worldwide Logistics.
Cieszę się, że zatrzymamy wszystkich 37 pracowników OptimNet. W ten sposób będziemy mogli płynnie budować na pomyślnie nawiązanych relacjach biznesowych w Czechach i Słowacji, aby nadal rozwijać się tutaj i poza Europą Wschodnią - dodaje Wilfried Hesselmann, szef CEP Europe, Hellmann Worldwide Logistics.
Jako nowy członek Hellmann F.A.M.I.L.Y cieszę się z perspektywy współpracy z nowymi kolegami w celu dalszego rozwoju rynku wschodnioeuropejskiego i ekspansji w nowych branżach - mówi Ondřej Zíta, dyrektor zarządzający CEP CZ/SVK, Hellmann Worldwide Logistics.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels