Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zależy im na maksymalnej dyspozycyjności floty
Utworzona: 2022-07-20

Sto ze 170 zamówionych w tym roku przez Francepol pojazdów to Scania Super. Pierwsze z nich zostały odebrane na początku lipca br. Firma zdecydowała się na tę inwestycję na podstawie wyników przeprowadzonych jazd testowych.

Francepol z Zielonej Góry prowadzi działalność w sektorze międzynarodowego transportu drogowego i spedycji. Jej podstawą jest transport ładunków całopojazdowych oraz sypkich na terenie Unii Europejskiej i krajów strefy Schengen. W tym roku we wrześniu przypada jubileusz 30-lecia powstania firmy, która współpracuje z marką Scania od 1995 r. i co roku wsprowadza do floty kolejne pojazdy z gryfem w logo. Do końca bieżącego roku firmowa flota powiększy się z 450 do ok. 500 pojazdów, z czego około 80% to ciężarówki szwedzkiej marki.

Kierowcy bardzo chwalą sobie markę Scania, wygodę użytkowania pojazdów i ergonomiczność kabin. Dla nas, z punktu widzenia finansowego, ważna jest też ekonomiczność wykonywanych transportów, czyli długie przebiegi i niskie zużycie paliwa i części. Cenimy też szybką pracę serwisu Scania. Wiążemy duże nadzieje z pojazdami Scania Super. Zgodnie z wynikami naszych pierwszych jazd testowych i zapewnieniami przedstawicieli marki, oszczędności w zużyciu paliwa wyniosą około 2 litry na 100 kilometrów. To bardzo duży spadek spalania. Myślę, że to się przełoży na wynik finansowy naszej firmy –
– komentuje Artur Nowacki, dyrektor generalny firmy Francepol.
Scania Super to najnowsza generacja pojazdów, które są wyposażone w nowy układ napędowy obejmujący silniki o mocy od 420 do 560 KM oraz skrzynie biegów, a także nowe osie. Pojazdy nowej gamy zapewniają obniżenie zużycie paliwa w transporcie dalekobieżnym na poziomie ok. 8%, zasilanie biopaliwami, wyższą ekonomikę eksploatacji i zupełnie nowy standard w zakresie redukcji emisji CO2. To także usługa premium Scania ProCare dla klientów, którzy potrzebują maksymalnej dyspozycyjności floty.

Pojazdy są dostarczane do firmy Francepol z pełnym pakietem usług telematycznych i serwisowych. Wszystkie te elementy składają się na kompleksową ofertę dopasowaną do potrzeb klienta, wspierając go w prowadzeniu biznesu w sposób zrównoważony. Nowa platforma silnikowa Scania wpisuje się doskonale w potrzeby firm transportowych, którym zależy na maksymalnej dyspozycyjności floty. Scania Super zapewnia dłuższe okresy niezakłóconej eksploatacji, co oznacza mniej czynności obsługowych
– zapewnia Rafał Czerwiński, partner biznesowy z oddziału Scania w Zielonej Górze.
Zobacz film dokumentujący wydanie pojazdów.

Źródło: Scania Polska
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels