Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie opon i mobilności dla flot

Utworzona: 2022-09-16


Zostaną one zaprezentowane przez Bridgestone i Webfleet podczas IAA Transportation 2022.

Bridgestone wraz ze swoim cieszącym się globalnym zaufaniem rozwiązaniem do zarządzania flotą, Webfleet, będzie obecna na targach IAA Transportation 2022, aby zaprezentować szerokie portfolio opon klasy premium, technologii skoncentrowanych na oponach oraz zaawansowanych rozwiązań w zakresie mobilności, zaprojektowanych w celu poprawy wydajności, zrównoważonego rozwoju i wygody flot. Firmy wspólnie realizują misję, której celem jest skierowanie świata w stronę zrównoważonej mobilności. Targi IAA Transportation 2022, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech w dniach 19-25 września, będą okazją dla właścicieli flot do zapoznania się z produktami i rozwiązaniami z zakresu mobilności opartymi na danych, które Bridgestone i Webfleet oferują w celu zwiększenia wydajności swoich klientów.

Uczestnicy IAA - zarówno floty, producenci OEM, jak i liderzy branży technologicznej - znajdą na stoisku Bridgestone najnowsze innowacje w dziedzinie opon, zaawansowane rozwiązania w zakresie mobilności oraz zintegrowane rozwiązania do zarządzania flotą. Wśród nich znajdzie się szeroka oferta opon premium Bridgestone dla flot:
🔸 Bridgestone Ecopia H002 – pozwala flotom długodystansowym obniżyć całkowity koszt użytkowania, dzięki najlepszej w swojej klasie wydajności paliwowej oraz zapewnia trakcję na mokrej nawierzchni, przy jednoczesnym obniżeniu emisji CO2 i zapewnieniu całorocznej wydajności.1
🔸 Bridgestone Duravis R002 – zaprojektowana, aby pomóc flotom obniżyć koszty operacyjne poprzez znaczące zmniejszenie kosztów na kilometr dzięki doskonałej wydajności i optymalizacji zużycia paliwa.2
🔸 Bridgestone U-AP 002 – opona przeznaczona do autobusów miejskich o zwiększonym przebiegu, pozwalająca na oszczędność paliwa i energii. Wspiera zrównoważoną i wydajną mobilność miejską poprzez redukcję emisji CO2 i całkowitego kosztu posiadania (w tym dla pojazdów elektrycznych).
🔸 Bandag – jako światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu bieżnikowania, należąca do Bridgestone firma Bandag zaprezentuje niektóre ze swoich kluczowych produktów, do których należą:
  • Bandag Regionals 002 - bezkompromisowe opony oferujące zwiększoną wydajność zużycia, zminimalizowany koszt na kilometr, zoptymalizowaną wydajność paliwową i całoroczne bezpieczeństwo.
  • Bandag U-AP 002 - opony, które przyczyniają się do rozwoju zrównoważonej mobilności w miastach dzięki doskonałym przebiegom, a jednocześnie są gotowe do jazdy w zimie i kompatybilne ze wszystkimi rodzajami napędów (w tym z pojazdami elektrycznymi).
🔸 Oraz wiele więcej – podczas targów firma Bridgestone ogłosi również nowe produkty.

Fleetcare - unikalne, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania oponami i flotą

Oprócz oferty opon premium, Bridgestone zaprezentuje również Fleetcare – unikalne, zintegrowane rozwiązanie do zarządzania oponami i flotą, które zapewnia większą wydajność i niższe koszty operacyjne dzięki kompletnemu pakietowi od jednego partnera.

Fleetcare łączy najwyższej jakości opony Bridgestone i rozwiązania do zarządzania oponami z systemem zarządzania flotą Webfleet, aby pomóc flotom w szybkim rozwoju ich działalności. Wspierana przez sprawdzone technologie, usługa Fleetcare jest dostosowywana do unikalnych potrzeb każdej floty i ma na celu obniżenie całkowitego kosztu użytkowania, zwiększenie zadowolenia klientów, oszczędność czasu, maksymalizację bezpieczeństwa i ochrony oraz wsparcie w przestrzeganiu przepisów i dążeniu do zrównoważonego rozwoju.

W ramach swojej oferty Fleetcare, Bridgestone zaprezentuje również swoje nowe rozwiązania dedykowane dla flot małych i średnich ciężarówek oraz autobusów, samochodów dostawczych i osobowych.

Dzięki nowym rozwiązaniom, takim jak Fleetcare, Bridgestone demonstruje, że jest doskonałym partnerem, który pomaga flotom skutecznie mierzyć się zarówno ze skomplikowanymi wymaganiami ich działalności, jak również wdrażać nowe rozwiązania związane z mobilnością na ich drodze rozwoju.

Zaawansowane i zintegrowane rozwiązania w zakresie mobilności

Na targach pojawi się również szereg innych zaawansowanych rozwiązań z zakresu mobilności, w tym:
🔸 Fuelcare – zaawansowane rozwiązanie do optymalizacji kluczowych aspektów działalności floty, które mają wpływ na zużycie paliwa, w tym konfiguracja opon według pojazdu na podstawie danych, monitorowanie stylu jazdy i coaching, redukcja przebiegu dzięki profesjonalnej nawigacji oraz szczegółowe monitorowanie i analiza paliwa.
🔸 Trailercare – kompleksowe, oparte na pomiarze przebiegu rozwiązanie do zarządzania naczepami, z położeniem GPS i zmianami lokalizacji, natychmiastowymi alarmami (zapobieganie kradzieżom), powiadomieniami o konserwacji i raportami dotyczącymi wykorzystania aktywów, zarządzaniem oponami w oparciu o przebieg i lokalizację oraz możliwością dodania rozwiązania TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) dla naczep.
🔸 Oraz wiele innych cyfrowych i prognozujących rozwiązań w zakresie serwisowania opon opartych na danych telematycznych, w tym inspekcje opon z obsługą RFID, rotacje i serwisowanie oparte na wykorzystaniu zasobów i przewidywanym zużyciu, efektywna obsługa ogumienia w oparciu o lokalizację pojazdu, a także dokładne monitorowanie wydajności opon i wczesne wykrywanie potencjalnych problemów.
Webfleet zaprezentuje na targach również swoje innowacyjne rozwiązania do zarządzania flotą, w tym:
🔸 Webfleet TPMS – sprawdza ciśnienie i temperaturę opon w czasie rzeczywistym. Dzięki predykcyjnemu zarządzaniu oponami problemy są wykrywane, zanim doprowadzą do kosztownych napraw lub przestojów. Pomaga to obniżyć koszty eksploatacji, poprawić bezpieczeństwo na drogach i zmniejszyć wpływ na środowisko.
🔸 Webfleet Video – łączy nagrania z kamer samochodowych z danymi dotyczącymi jazdy, aby zapewnić pełny kontekst zdarzeń drogowych w czasie rzeczywistym. Technologia AI automatycznie identyfikuje ryzykowne zachowania i powiadamia kierowcę, pomagając mu uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
🔸 Webfleet Tachograph Manager – niezawodne rozwiązanie typu all-in-one do pobierania, analizowania i archiwizowania danych z tachografów.
🔸 Webfleet Vehicle Check – cyfryzacja codziennych kontroli pojazdów przez kierowców. Aplikacja mobilna minimalizuje liczbę dokumentów i usprawnia proces kontroli, co pozwala na szybkie usuwanie usterek w pojazdach, zapewniając bezpieczniejsze warunki pracy.
🔸 Webfleet Work App – pomaga kierowcom zarządzać codziennymi zadaniami i zapewnia dostęp do najlepszej w swojej klasie nawigacji.

Webfleet zapewnia klientom flotowym dostęp do danych i narzędzi, których potrzebują, aby poprawić wydajność swojej floty. Dzięki produktom i rozwiązaniom Webfleet, użytkownicy mogą podejmować działania mające na celu zmniejszenie zużycia paliwa, zwiększenie bezpieczeństwa, przejście na pojazdy elektryczne oraz zwiększenie produktywności.

Silne zaangażowanie w zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności

Jako firma oferująca zrównoważone rozwiązania i wiodący partner dla flot, Bridgestone jest mocno zaangażowany w zwiększanie wydajności i odpowiedzialności ekologicznej przedsiębiorstw. Osiąga to dzięki swojemu portfolio składającego się z opon klasy premium, technologii oponiarskich oraz zaawansowanym rozwiązaniom w zakresie mobilności, do których należy Webfleet.

Zrównoważony rozwój jest kluczową wartością dla Bridgestone. Firma wspiera budowanie zrównoważonego społeczeństwa poprzez zobowiązanie Bridgestone E8 Commitment, które składa się z ośmiu obszarów - Energii, Ekologii, Wydajności, Rozbudowy, Ekonomii, Emocji, Ułatwiania i Wzmacniania - które kierują strategicznymi celami i procesami decyzyjnymi w każdym obszarze działalności firmy.

Źródło: Bridgestone
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels