Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowość w portfolio Bridgestone

Utworzona: 2022-11-22


Duravis Van to nowa opona letnia klasy premium do lekkich samochodów dostawczych, która zapewnia maksymalną wydajność w codziennych warunkach eksploatacyjnych, przyczyniając się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania.

Opona Duravis Van została opracowana z myślą o pojazdach elektrycznych. Testy przeprowadzone przez niezależną organizację TÜV SÜD wskazują, że zapewnia ona najlepszy w swojej klasie przebieg, co przekłada się na dłuższą żywotność opony, a także najlepszą w swojej klasie skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Opona uzyskała również najwyższą ocenę na etykiecie UE jeżeli chodzi o przyczepność na mokrej nawierzchni.

W porównaniu do poprzedniego modelu Duravis R660, charakteryzuje się o 21% mniejszym oporem toczenia, dzięki czemu została zakwalifikowana do klasy B na etykiecie UE. Oznacza to większą oszczędność paliwa lub większy zasięg energii.

W oponie Duravis Van zastosowano szereg innowacji, w tym nowy symetryczny wzór bieżnika, zoptymalizowane czoło opony oraz nowy wzór lameli i rozmieszczenie pustych przestrzeni w celu poprawy przyczepności. Dzięki innowacyjnemu procesowi mieszania składników, uzyskuje się lepszą kontrolę nad przebiegiem reakcji chemicznych, co wpływa pozytywnie na opór toczenia.

Opona Duravis Van nadaje się doskonale zarówno do pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i pojazdów elektrycznych, w obu przypadkach przyczyniając się do poprawy osiągów. W porównaniu ze poprzednim modelem, opona Duravis Van zapewnia również o 2dB niższy poziom hałasu, dzięki czemu uzyskała ocenę A na unijnej etykiecie.

Opona Duravis Van została opracowana przy użyciu przełomowej technologii, która umożliwia tworzenie i testowanie cyfrowej wersji opony, dzięki czemu producent jest w stanie przewidzieć, jak opona będzie się zachowywać w różnych warunkach jeszcze zanim powstanie fizyczny prototyp. Dzięki takiemu podejściu można było zmniejszyć zużycie surowców o 38% oraz ograniczyć emisję CO2 o 4,2 tony (unikając przejazdów testowych na dystansie 20 000 kilometrów).

Opony Bridgestone Duravis Van będą dostępne w 26 rozmiarach od stycznia 2023 r.

Źródło: Bridgestone
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels