Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Innowacyjny zestaw czujników dla ciężarówek
Utworzona: 2022-09-21

Continental Sensor Array, bo o nim mowa zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach IAA Transportation w Hanowerze.

REKLAMA
To kompaktowe urządzenie, które można zamontować nad przednią szybą pojazdu, zawiera czujniki wykorzystywane w rosnącej liczbie inteligentnych i zautomatyzowanych systemów jazdy w pojazdach użytkowych. Wyższe poziomy automatyzacji, takie jak L4, wymagają większej liczby różnych czujników, które można zainstalować szybko i bezpiecznie. Wszystkie czujniki (lidar, radar oraz kamery) wykorzystywane przez adaptacyjny tempomat, system hamowania awaryjnego i asystenta martwego pola, a także zautomatyzowane funkcje jazdy są wstępnie skalibrowane i skoordynowane ze sobą. Upraszcza to instalację wielu czujników, ich integrację z architekturą pojazdu oraz złożony proces kalibracji. Ponadto zmniejszają się nakłady na konserwację, a tym samym przestoje pojazdów.

Technologia jazdy autonomicznej ciągle się rozwija, szczególnie w przypadku samochodów ciężarowych eksploatowanych na długich trasach między centrami logistycznymi. Podstawą takich systemów są czujniki, oprogramowanie i inteligentne koncepcje łączności. Jako wiodący producent rozwiązań systemowych w zakresie technologii radarowych, lidarowych i kamer do jazdy wspomaganej i autonomicznej, Continental uznaje inteligentne łączenie różnych technologii za decydującą wartość dodaną w zakresie bezpieczeństwa.

Nowy układ wieloczujnikowy opracowany przez Continental to kompleksowe rozwiązania w zakresie czujników istotnych dla bezpieczeństwa, obejmujące nie tylko same czujniki, ale także centralne jednostki obliczeniowe do sterowania, kalibrację poszczególnych czujników między sobą oraz kalibrację całego rozwiązania po jego zamontowaniu w pojeździe.

Znacznie uproszczone zostało także czyszczenie i utrzymywanie odpowiedniej temperatury czujników, za który odpowiada specjalny automatyczny system. Każdy czujnik niezależnie monitoruje stopień zanieczyszczenia. Obiektywy kamery są automatycznie czyszczone strumieniem wody. Dzięki systemowi zarządzania temperaturą czujniki są w stanie skutecznie działać w każdych warunkach pogodowych.

Połączenie różnych czujników i ich nadmiarowość ma kluczowe znaczenie dla niezawodnego działania systemów wspomagania kierowcy i jazdy autonomicznej. Wszystkie czujniki muszą być kalibrowane indywidualnie i współdziałać ze sobą. Continental ma ponad 25-letnie doświadczenie w opracowywaniu i integracji bezpiecznych i solidnych rozwiązań czujnikowych, od pojedynczych komponentów po kompletne systemy. Do tej pory w użytkowanych pojazdach zamontowano ponad 150 milionów czujników wykorzystywanych przez systemy jazdy wspomaganej i autonomicznej.

Na targach IAA Transportation 2022 goście odwiedzający stoisko Continental (hala 12, stoisko C29) będą mogli nie tylko zapoznać się z rozwiązaniem wieloczujnikowym dla pojazdów użytkowych, ale także z wieloma innymi rozwiązaniami dla transportu towarowego przyszłości.

Źródło: Continental
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
TN-MOTO Tomasz Jurkowski


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels