Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

MAN zamienia samochód ciężarowy w cyfrowy portfel
Utworzona: 2022-10-15

Nowa platforma MAN SimplePay ułatwia klientom wykonywanie transakcji płatniczych zapewniając ich pełną przejrzystość.

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem OEM, który opracował cyfrową platformę dla wszelkich procesów płatności związanych z pojazdami użytkowymi. Platforma SimplePay to pierwszy krok w kierunku stworzenia pełnego ekosystemu płatności za różne usługi. Wraz ze swoim partnerem BP, w pierwszej kolejności MAN wprowadza możliwość zbliżeniowego płacenia za paliwo – bez gotówki i fizycznych kart (kredytowych). Kierowca pozostaje przy ciężarówce i nie musi schodzić do kasy.

Takie rozwiązanie jest również korzystane dla menedżerów floty, którzy mogą na bieżąco kontrolować wszystkie koszty i procesy dla każdego pojazdu z osobna w jednym systemie. Dodatkową zaletą jest zmniejszenie obciążenia administracyjnego.


Z technicznego punktu widzenia proces płatności odbywa się bezpośrednio z ciężarówki poprzez RIO Box zainstalowany w pojeździe. Przetwarzanie cyfrowe procesu płatności realizowane jest przez innego partnera, firmę Stripe. Infrastrukturę usług chmurowych zapewnia Amazon Web Services (AWS). Rezerwacja usługi MAN SimplePay będzie możliwa za pośrednictwem MAN Marketplace, a usługa zostanie następnie zainstalowana bezprzewodowo w wybranych ciężarówkach. W przyszłości sieć partnerska i usługi zapewniające proste i bezpieczne płatności będą rozbudowywane. W przypadku awarii za pośrednictwem RIO Box kierowcy będą mogli wystawić gwarancję płatności dla warsztatu.


Źródło: MAN
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels