Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA


Pierwszy taki zestaw dopuszczony do użytku w Niemczech
Utworzona: 2022-11-26

Mowa o zestawie złożonym z zasilanego wodorem ciągnika siodłowego oraz naczepy furgonowej, który trafił do firmy HyLane.

Wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym Schmitz Cargobull na Litwie nadwozie jest wyposażone w wielofunkcyjną podłogę, dwie szyny zabezpieczające ładunek i windę załadunkową i stanowi integralną część zestawu z ciągnikiem napędzanym wodorowymi ogniwami paliwowymi. Montaż pojazdu i jego inspekcja przez specjalistów DEKRY odbyły się w zakładzie GRW w Toddin, gdzie nadal produkowane są naczepy Schmitz Cargobull na zamówienia specjalne. Tym samym, firma jest pierwszym certyfikowanym producentem zabudów dla firmy Hyundai w Niemczech. Nadwozia furgonowe przeznaczone do użytku w połączeniu z ciężarówkami Hyundaia są zaprojektowane w taki sposób, aby pomieścić zbiorniki wodoru.

Rozwiązania dla zrównoważonego transportu towarowego są szczególnie ważne dla naszej firmy. Cieszymy się, że możemy zrealizować ten wspaniały projekt pilotażowy w tak krótkim czasie i w ciągu najbliższych kilku tygodni zmontujemy łącznie 17 sztuk powiedziała Sabine Essmann z firmy Schmitz Cargobull.

To pierwsza wodorowa ciężarówka Hyundai, która uzyskała homologację w Niemczech. Pojazd został zaprezentowany wraz z Schmitz Cargobull na konferencji pt. „Pojazdy użytkowe przyjazne dla klimatu” zorganizowanej przez niemieckie Ministerstwo Infrastruktury Cyfrowej i Transportu, która odbyła w Berlinie. Tam też mogliśmy zaprezentować naszą koncepcję praktycznego wykorzystania tych ciężarówek powiedziała Sara Schiffer, dyrektor zarządzająca HyLane GmbH.
Jako wyłączny dostawca neutralnych dla klimatu pojazdów mobilnych do wynajęcia, firma HyLane oferuje konkurencyjne stawki dzięki dofinansowaniu z Federalnego Ministerstwa Cyfryzacji i Transportu. Klienci płacą tylko za faktycznie przejechane kilometry.

Źródło: Schmitz Cargobull
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels