Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Postawił na bezemisyjny bestseller

Utworzona: 2023-01-24


Zakup elektrycznych samochodów dostawczych marki Ford jest kolejnym krokiem DHL Express na rzecz obniżenia emisyjności transportu. Firma optymalizuje ona flotę aby realizować usługi w Polsce przy użyciu czystych środków transportu.

E-Transity pozwalają na dopasowaną zabudowę

Polska część umowy to 33 samochody, z czego 26 posiada specjalistyczne, kurierskie zabudowy regałowe. Zabudowa obejmuje m.in. przegrodę z drzwiami przesuwnymi z zamkiem pomiędzy kabiną kierowcy, a tylną kabiną, specjalne składane siedzenia dla kurierów, specjalistyczne składane półki na dwóch poziomach o bardzo wysokiej wytrzymałości, listwę podłogową dla lepszego bezpieczeństwa przesyłek i utrzymania porządku, podłogę z ultralekkiego polipropylenu o strukturze plastra miodu oraz wiele innych specjalistycznych elementów. Pozostałe 7 e-Vanów również jest doposażone w odpowiednią zabudowę spełniającą standardy DHL Express.

Zabudowa Moduł System charakteryzuje się wyjątkową specjalizacją zarówno dla samochodów spalinowych, jak i elektrycznych. Ma ona na celu ułatwienie pracy przewoźnikom i kurierom, poprawienie wyglądu samochodu, jak i jego odporności na zniszczenia.

Samochody zostały spersonalizowane do potrzeb klienta. Wszystkie przygotowano w żółtym kolorze, charakterystycznym dla marki DHL. Zamówione dla Polski E-Transity serii 350 są w wersji nadwozia L3H3, mocy maksymalnej 184 KM i pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh.


Na pokładzie znajduje się wyjątkowo bogate wyposażenie w tym segmencie. Obejmuje ono m.in. podgrzewane fotele, przednie i tylne czujniki parkowania, automatyczną klimatyzację czy pakiet systemów asystenckich ułatwiających pracę kurierom. O nowoczesności pojazdów i bogatym wyposażeniu świadczy m.in. 12-calowy ekran systemu SYNC4 – najnowszego rozwiązania informacyjno-rozrywkowego Forda.

Jednocześnie, elektryczne E-Transity ułatwiają także codzienną pracę przewoźników ze względu na możliwość korzystania z buspasów oraz bezpłatnego parkowania w strefach płatnych, jak też dynamikę jazdy przy jednoczesnej ciszy w kabinie.

Dynamiczny rozwój elektromobilności w firmach wymaga niezawodnych samochodów od sprawdzonych marek. Dlatego też klienci momentalnie zaufali Fordowi i zamawiają kolejne partie E-Transitów. Otrzymujemy już pierwsze zwrotne głosy zadowolenia od użytkowników naszych samochodów. Kurierzy doceniają przede wszystkim wyjątkowo bogate wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo jazdy oraz przemyślane rozwiązania ułatwiające im pracę. Z DHL Express współpracujemy od lat, a teraz firma po raz pierwszy zdecydowała się na nasze samochody elektryczne. Jesteśmy niemal pewni, że to początek nowego rozdziału naszej wspólnej historii powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Elektryfikacja na rzecz klimatu według DHL Express

Wdrożenie nowych samochodów Ford E-Transit jest kolejnym etapem modernizacji floty DHL Express i elementem globalnej strategii GoGreen. Dzięki konsekwentnie realizowanej elektryfikacji, firma zamierza realizować większość swoich usług w Polsce przy użyciu czystych środków transportu. Oprócz wymiany aut, droga do zeroemisyjności DHL Express obejmuje rozwój sieć ładowania elektryków, wykorzystanie e-rowerów kurierskich, inwestycje w alternatywne źródła energii oraz modernizację floty powietrznej – w ubiegłym roku firma jako pierwsza na świecie zamówiła samoloty elektryczne.Jako globalny lider lotniczego cargo czujemy się zobowiązani proaktywnie działać na rzecz zmniejszenia wpływu naszego sektora na stan środowiska. Jednocześnie widzimy, że zarówno konsumenci indywidualni, jak i biznes, coraz chętniej wybierają dostawców usług, którzy wprowadzają proekologiczne rozwiązania i dążą do zeroemisyjności. Korzystanie z pojazdów elektrycznych, takich jak Ford E-Transit to nie tylko troska o środowisko i odpowiedź na oczekiwania klientów, ale też realne usprawnienie pracy kurierów. Mogą oni szybciej i sprawniej poruszać się po mieście korzystając z buspasów oraz wjeżdżać do tzw. czystych stref transportu. Co więcej, auta nie są tak głośne jak ich spalinowe odpowiedniki. Wybrany przez DHL e-Transit z baterią 67 kWh pozwala na pokonywanie długich dystansów co jest niezwykle istotne w branży kurierskiej m.in. przy optymalizacji planowania tras kurierów komentuje Agnieszka Łukawczyk, dyrektor ds. operacji w DHL Express Polska.
Obsługą umowy zajmuje się dealer Bemo Motors z Poznania. Zamówione samochody zostały zabudowane przez Moduł System, zaś finansowanie w formie najmu długoterminowego zapewniła Arval.

W ostatnich latach ogromny nacisk postawiliśmy na rozwój oferty elektrycznych samochodów dostawczych i dziś obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania wynajmem aut z tego segmentu. Ta forma finansowania jest chętnie wybierana przez firmy kurierskie, ponieważ pozwala szybko zmodernizować flotę i rozpocząć jej transformację energetyczną, bez dużych, jednorazowych kosztów. Pojazdy zeroemisyjne to zdecydowanie przyszłość transportu i bardzo cieszymy się, że klienci wracają do nas po kolejne partie samochodów eLCV. To nasza kolejna udana współpraca z firmami DHL Express i Ford Polska, którą mamy nadzieję dalej rozwijać mówi Agnieszka Gołaszewska, dyrektor handlowa Arval Service Lease Polska.
Źródło: Ford Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels