Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najlepszy wśród dużych vanów. Nic dziwnego - wiele potrafi

Utworzona: 2023-05-30


IVECO Daily zwyciężyło w brytyjskim plebiscycie Business Vans Awards 2023 na „Best Large Van”. Nagrodzony model zaimponował jurorom innowacyjnym zawieszeniem AIR-PRO, które zapewnia wysoki komfort kierowcy i bezpieczeństwo ładunku.

IVECO Daily został nagrodzony za, cytując uzasadnienie werdyktu: „imponujący pakiet inteligentnych rozwiązań oraz unikatowe pneumatyczne zawieszenie i jego elektronicznie sterowanie z kabiny pojazdu”. Jury wskazało też na „doskonałe połączenie komfortu jazdy i możliwości transportowych”.

Daily ma solidną konstrukcję na ramie, zapożyczoną od samochodów ciężarowych, zapewnia możliwość holowania przyczepy o masie do 3,5 tony, oferuje największą przestrzeń ładunkową w swojej klasie oraz ładowność aż do 4,9 tony. To jego niezaprzeczalne atuty.

Innowacją techniczną jest tylne zawieszenie AIR‑PRO, które adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wysoką kulturę pracy podwozia i bezpieczeństwo jazdy, co jest istotne zarówno dla kierowcy, jak i ładunku. Moduł ciągłego sterowania tłumieniem (Continuous Damping Control - CDC) błyskawicznie reaguje na zmiany charakteru i jakości nawierzchni, co 10 milisekund korygując ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem optymalnej reakcji dynamicznej. W ten sposób uzyskiwana jest redukcja drgań do 25%.

Kierowcy mogą wybrać ustawienie „Soft” dla najwyższego komfortu lub „Load” dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania w przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Zawieszenie AIR‑PRO dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku. Ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund. Funkcja pamięci umożliwia zapisanie wysokości najczęściej odwiedzanych ramp załadunkowych.


Nowy elektryczny IVECO eDaily zadebiutuje oficjalnie w Wielkiej Brytanii podczas Commercial Vehicle Show 2023 - największej wystawy pojazdów i sprzętu dla branży transportu drogowego w tym kraju. Pojazd został wyróżniony w konkursie Business Vans jako „Highly Commended” (wysoce rekomendowany). To jedyny samochód dostawczy z napędem elektrycznym, który dzięki solidnej konstrukcji może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. W zależności od rozstawu osi, kubatura przestrzeni ładunkowej wynosi niemal 20 m3.

Odpowiednia konfiguracja akumulatorów dostosowuje "elektryka" do charakteru wykonywanych zadań - można postawić na większy zasięg lub za preferowany parametr uznać większą ładowność. Po pełnym naładowaniu akumulatorów model eDaily 42S w konfiguracji z trzema bateriami może w cyklu miejskim przejechać do 400 km. Ładowanie z mocą 80 kW umożliwia uzupełnienie zapasu energii na pokonanie 100 km w zaledwie 30 minut.

Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels