Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwsze tak duże zamówienie elektryków - 1000 ciężarówek od Volvo Trucks
Utworzona: 2023-05-23

Firma planuje dostarczyć w ciągu najbliższych siedmiu lat samochody szwajcarskiej firmie Holcim. Pojazdy mają być użytkowane we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Dostawa pierwszej partii obejmującej 130 egzemplarzy modeli FH i FM ma być realizowana od IV kwartału br. i przez cały roku 2024. Transakcja jest wynikiem szerszej współpracy pomiędzy Holcim (jeden z największych na świecie producentów materiałów budowlanych, obecny w ponad 60 krajach) i Volvo Group. Zastąpienie 1000 sztuk modelu FH z silnikiem wysokoprężnym wersjami z napędem elektrycznym pozwoli ograniczyć roczną emisję CO2 o 50 000 ton.

Obie firmy są zaangażowane w inicjatywę SBTi (Science-Based Targets initiative), której celem jest wdrażanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu w sektorze prywatnym, a także są członkami założycielami koalicji First Movers Coalition. FMC to koalicja firm, które wykorzystują swoją siłę nabywczą do tworzenia rynków dla innowacyjnych, czystych technologii w ośmiu sektorach wysokoemisyjnych, dla których istnieje mało realnych alternatyw niskoemisyjnych, takimi jak transport drogowy, produkcja stali i cementu, przemysł chemiczny, lotnictwo i żegluga dalekomorska. Inicjatywa SBTi wspiera podejmowanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu w sektorze prywatnym, umożliwiając firmom wyznaczanie celów redukcji emisji w oparciu o naukę o klimacie. Wyniki najnowszych badań klimatycznych określają o ile należy zmniejszyć emisję, aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego, tzn. ograniczyć poziom globalnego ocieplenia do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels