Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Elektryki od Volvo zwiększają zasięg

Utworzona: 2023-06-23


Producent wprowadza teraz nowe, mocniejsze akumulatory do swoich elektrycznych samochodów ciężarowych o średniej ładowności, które zapewniają większy zasięg do 450 kilometrów i umożliwiają elektryfikację jeszcze większej liczby zadań związanych z transportem miejskim.

Dzięki mocniejszym akumulatorom w gamie samochodów ciężarowych Volvo o średniej ładowności, Volvo FL i Volvo FE Electric, możliwe jest teraz przyspieszenie przejścia na cichszy i czystszy transport miejski. Nowe akumulatory oferują o 42% większą pojemność energetyczną, dzięki czemu mogą zapewnić całkowity zasięg do 450 km na jednym ładowaniu. Oznacza to, że ciężarówki mogą obsługiwać większość rodzajów tras i zadań w obszarach miejskich, a także zasilić sprzęt do urządzeń do energochłonnych zadań, takich jak wywóz śmieci lub wszelkiego rodzaju budowy. Dodatkowa energia może być również wykorzystana do zadań związanych z jazdą po mieście podczas długich zmian bez konieczności ładowania. Dzięki ulepszonym akumulatorom Volvo FL Electric ma teraz zasięg do 450 km, a Volvo FE Electric do 275 km.

Dzięki zasięgowi do 450 kilometrów nasze elektryczne ciężarówki są gotowe do zastąpienia całej floty miejskich samochodów ciężarowych z silnikiem Diesla naszych klientów. Volvo FL i FE Electric wytwarzają minimalną emisję i hałas, co jest korzystne dla klimatu, kierowcy i wszystkich osób mieszkających i poruszających się w mieściemówi Jessica Sandström, SVP Product Management w Volvo Trucks.
Większa pojemność oznacza, że do uzyskania tej samej dostępnej obecnie mocy, potrzeba mniejszej ilości akumulatorów. Jeśli zadania klientów wymagają krótszych zasięgów, mogą oni zwiększyć swoją ładowność, używając mniej akumulatorów – przy wzroście ładowności o 500 kg na każdy akumulator, który nie jest przewożony.

Dla niektórych klientów ważniejsze jest uzyskanie dodatkowej ładowności, niż maksymalizacja zasięgu. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami przy wyborze najlepszego rozwiązaniamówi Jessica Sandström.
Zastępując na trasie samochód ciężarowy Volvo FL lub Volvo FE z silnikiem Diesla wersją elektryczną, wykorzystującą ekologiczną energię elektryczną, można by zaoszczędzić około 30 ton CO2 rocznie. Odświeżone Volvo FL i FE Electric można już zamawiać, a dostawa planowana jest jesienią 2023 r.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels