Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dla wyższego komfortu kierowców - wymiana floty na wypasione ciągniki
Utworzona: 2023-08-04

Paula Fish, duża firma przetwórstwa rybnego, wymienia tabor we współpracy z Volvo Trucks. W ostatnich miesiącach nastąpiła wymiana ponad 100 ciągników na fabrycznie nowe. Transakcja stanowi jedną z większych dostaw realizowanych przez Volvo Trucks Polska w 2023 roku.

Paula Fish, wiodąca firma przetwórstwa rybnego, pokonuje rocznie własnymi środkami transportu trasy o długości ok. 17 mln km, a w swoich działaniach stawia na ekologię. Korzysta z energii z własnej farmy wiatrowej, kieruje się polityką "no waste", a do transportu wykorzystuje pojazdy o możliwie niskiej emisji CO2. Współpraca pomiędzy Volvo Trucks a Paula Fish trwa od lat, a największą wspólną transakcją był zakup w 2020 roku 107 fabrycznie nowych ciągników serii FH o mocy 500 KM. Zarząd firmy podjał decyzję o przedłużeniu tej współpracy, a tym samym – zamówieniu kolejnej partii pojazdów.


Nasza flota opiera się niemal wyłącznie na ciągnikach siodłowych marki Volvo, co pokazuje, że cenimy ją za niezawodność, ale także za elastyczne podejście biznesowe naszego partnera. Stawiamy na jakość i ekologię, dlatego też na bieżąco wymieniamy flotę. Dzięki temu nasi kierowcy jeżdżą nowymi, bezpiecznymi i komfortowymi pojazdami. Volvo są bezawaryjne, nowoczesne, proekologiczne. To powody, dla których stawiamy na tę markę
wyjaśnia Sławomir Gojdź, właściciel Paula Fish.
Trwa sukcesywna wymiana ciągników zakupionych trzy lata temu, a od teraz w firmowej flocie operowały będą ciągniki Volvo FH wyposażone w 13-litrowe silniki I-SAVE o mocy 460 i 500 KM. Dzięki sprawdzonej technologii TuroCompound będą gwarancją minimalizacji zużycia paliwa w długich trasach.


Dostarczane obecnie ciągniki są jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb transportowych, ale także zapewniają wyższy komfort kierowcom. Wysokie kabiny Globetrotter XL mogą zostać przygotowane do jazdy za pomocą fabrycznej klimatyzacji postojowej I-Park Cool. Ciężarówki wyposażono w kierownicę obszytą skórą, radary martwego pola oraz pełen pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego zawierający m.in. aktywny tempomat, układ monitorowania reakcji kierowcy i asystenta utrzymania pasa ruchu.

Decyzja o zakupie została poprzedzona rocznymi testami nowego Volvo FH, co umożliwiło kierowcom zapoznanie się z funkcjami wspomagania jazdy i bezpieczeństwa oraz sprawdzenie ich zastosowania w standardowym trybie pracy. Paula Fish postawiła na kompleksową obsługę i wybrała oprócz pojazdów Srebrny Kontrakt Serwisowy, który gwarantuje naprawy i przeglądy układu napędowego w celu lepszej kontroli kosztów i zapewnienia ciągnikom maksymalnej dyspozycyjności. Finansowanie transakcji realizowane jest przez siostraną firmę z Grupy Volvo – VFS Usługi Finansowe.

Rozpoczynając współpracę, wspólnie przeanalizowaliśmy realizowane trasy i dobraliśmy ciągniki, które najlepiej się na nich sprawdzą. Odpowiednio dopasowane pojazdy ciężarowe są gwarancją osiągania możliwie najlepszych wyników, jeśli chodzi o zużycie paliwa. Jestem przekonany, że obecnie odbierane ciągniki jeszcze lepiej sprawdzą się w swojej roli
komentuje współpracę Grzegorz Świetlak, Key Account Manager w Volvo Trucks.
Źródło: Volvo Trucks Polska
 
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels