Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Zamówili standardowe 'firanki', ale z telematyką

Utworzona: 2023-08-11


Po raz kolejny firma Dobosz Trans z Kolonii Biskupskiej zdecydowała się na zakup naczep Wielton Curtain Master. Jeszcze w grudniu 2022 r. kontrahent odebrał 30 sztuk, a w tym roku zamówił ponad 80 kolejnych. Pojazdy wyposażono w telematykę Aberg Connect.

Współpraca Wieltonu i Dobosz Trans rozpoczęła się w 2014 r. Do tej pory wieluński producent dostarczył przewoźnikowi ponad 120 naczep kurtynowych. W 2023 r. firma zamówiła łącznie ponad 80 standardowych "kurtynówek". Odbiór pierwszych 50 sztuk miał miejsce pod koniec drugiego kwartału br., natomiast dostarczenie kolejnych 32 pojazdów zaplanowano na wrzesień tego roku. Zamówione naczepy zostały wyposażone w autorskie rozwiązania telematyczne marki Aberg Connect wchodzącej w skład Grupy Wielton.

"Firanki" Curtain Master to pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki o zróżnicowanych gabarytach. Gwarancją wysokiej jakości i wytrzymałości ich konstrukcji są liczne testy przeprowadzone w Dziale Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Belka w przedniej części pojazdu wykonana została jako profil zamknięty, dzięki czemu naczepa zyskała optymalną wytrzymałość (42 tony) i odpowiedni rozkład naprężeń. W zależności od konfiguracji, masa pojazdu może zaczynać się od 6100 kg. Dodatkowo profil przypodłogowy wyposażono w zabezpieczającą ładunek listwę Safety Lock.

Cieszymy się, że współpraca z doświadczoną firmą Dobosz Trans się rozwija i kolejne zamówienia dotyczą coraz większej liczby pojazdów. To potwierdza, że produkty są wysokiej jakości i spełniają oczekiwania naszych kontrahentów. Rynek stawia przed nami wiele wyzwań, a nic tak nie motywuje do działania jak klienci wracający po raz kolejny po nasze produkty, oferowane wraz z kompleksowym pakietem usług
powiedział Ireneusz Golec, dyrektor sprzedaży flotowej Wielton S.A.
Dobosz Trans specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym (Europa Zachodnia). Jej flota liczy ponad 200 pojazdów, a 250-osobowa kadra w ciągu roku obsługuje ponad 40 tys. transportów. Siedziba firmy mieści się w Kolonii Biskupskiej w woj. opolskim.

Jako firma o ugruntowanej pozycji, z ponad 20-letnim doświadczeniem, mamy doskonałe rozeznanie jakie produkty spełniają nasze oczekiwania pod względem technologicznym, jakościowym czy wytrzymałościowym. Od kilku lat w naszej flocie pracują naczepy Wielton i każdy etap współpracy przebiegał bez zarzutów. Wielton wsłuchuje się w głos rynku i odpowiada na potrzeby firm transportowych, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na pojazdy tej marki
skomentował warunki współpracy Maciej Dobosz, prezes firmy.
Od przyszłego roku nowe naczepy marek należących do Grupy Wielton, dostarczane na rynki unijne, będą wyposażane w rozwiązania telematyczne i kontroli ciśnienia w oponach (TPMS) marki Aberg Connect. Systemy te będą dostarczać bieżących informacji o aktualnej pozycji i stanie pojazdów, zwiększając bezpieczeństwo codziennej pracy kierowców.

Źródło: Wielton
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels