Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

1 dzień i 148 wykroczeń kierowców ciężarówek

Utworzona: 2023-08-28


Główne przewinienia kierujących samochodami ciężarowymi, które zostały ujawnione na autostradach i drogach ekspresowych województwa łódzkiego podczas działań pod nazwą „TIR”, to łamanie zakazu wyprzedzania wynikające z ustawy jak i ze znaku B-26 oraz niestosowanie odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku gdy kierujący samochodem ciężarowym wyprzedza na autostradzie lub drodze ekspresowej o wyłącznie dwóch pasach ruchu przeznaczonych dla danego kierunku ruchu, musi się liczyć z nałożeniem mandatu karnego w wysokości 1000 zł i 8 punktów karnych. W przypadku popełnienia ponownie tego samego wykroczenia podlega on recydywie. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.

Źródło: policja
grafika poglądowa
Do ulubionych

Komentarze (17)

~Tomek12345
2 lat temu
Nie mogę zrozumieć jednego. W Niemczech, Austrii, Włoszech w stronę brennero jadą grzecznie 60kmh. w Polsce małpiego rozumu dostają.
realia
2 lat temu
Tomek12345 - Większość tych wyprzedzających, to transport krajowy i jak zwykle Litwini i Łotysze
Puchacz1
2 lat temu
W Niemczech, Austrii i Włoszech nie ma durnego całodobowego zakazu wyprzedzania.
We Włoszech jest na A22 w obu kierunkach. Niemiec reguluje na wyświetlaczach, Austria też, bo to nie tylko Tyrol.
A w Polsce?
Po co ten zakaz np o 2giej w nocy?
Ale ktoś wymyślił i jest dumny bo pan Prezydent podpisał a Prezes, z całym uszanowaniem, pochwalił.
~sid
2 lat temu
a ja mam ubaw z tych co za mna jado i swiatlami migajo, gdzie im sie tak spieszy? ja w pracy jestem i se 85 jade by oszczednosci do zyda na fajrant puscic.
~sid
2 lat temu
-a tym baranom spedzio makaron na uszy nawija, i taki pedzi jak do porzaru. a spedzio sie dorabia na takim przyglupie
Zobacz cały wątek
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRANS VAT Karolina Bukowska, Rafał Sobczak S.C.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY, OPINIE i RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels