Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Trzy dekady rynkowych sukcesów

Utworzona: 2023-09-24


Volvo FH to jeden z odnoszących największe sukcesy rynkowe modeli w branży pojazdów użytkowych – przez 30 lat sprzedano prawie 1,4 miliona egzemplarzy w około 80 krajach świata. W tym czasie na rynek trafiło pięć kolejnych generacji modelu, który trzykrotnie został wybrany „Międzynarodową Ciężarówką Roku”.

Oferujące doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa, Volvo FH, kiedy zostało wprowadzone na rynek w 1993 r., ustanowiło nowy standard w prowadzeniu pojazdów ciężarowych. Od początku flagowy model szwedzkiego producenta wyróżniał charakterystyczny design nadwozia i wnętrza oraz zaawansowane technicznie rozwiązania w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Model został wprowadzony na rynek z nowym podwoziem i konstrukcją ułatwiającą elastyczne rozwiązania dla różnych zastosowań transportowych. Nowe były również m.in. 12-litrowy silnik (16-litrowy w Volvo FH16) oraz kabina zapewniająca wyjątkową aerodynamikę i komfort kierowcy.

Innowacje kontynuowano przez lata, zawsze opierając się na wartościach Volvo, takich jak bezpieczeństwo, jakość i dbałość o środowisko. Do kamieni milowych innowacji wprowadzonych na przestrzeni 30 lat zalicza się poduszka powietrzna kierowcy, zautomatyzowana skrzynia biegów I-Shift oraz Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który zapewnia łatwe kierowanie i doskonałą zwrotność.

Ważne innowacje wprowadzono również w szeroko pojętej stylistyce zewnętrznej. Lusterka wsteczne o wyjątkowej, smukłej konstrukcji zapewniają kierowcy bardzo dobrą bezpośrednią widoczność. Podobną rolę pełnią reflektory w kształcie litery V, które jednocześnie nadają ciężarówce charakterystyczny wygląd. To dwa przykłady wykorzystania technologii i konstrukcji Volvo w celu zapewnienia kierowcy dodatkowych korzyści.Źródło: Volvo Trucks, YouTube
screen: YouTube
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels