Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Podwyżka MAUT przyczyni się do upadku wielu firm transportowych

Utworzona: 2023-10-03


Według Niemieckiej Izby Handlowej i Federalnej (DIHK) planowana podwyżka opłat za przejazd ciężarówkami, nad którą obecnie debatuje niemiecki Bundestag, niezwykle mocno uderzy w branżę transportową, powodując dodatkowe obciążenie w wysokości około 7,6 miliarda euro.

Prezydent DIHK - Peter Adrian, krytykuje fakt, że obecny projekt ustawy dotyczący opłaty drogowej spowoduje podwójne obciążenie kosztami emisji CO2. Jednak zgodnie z umową koalicyjną, należy tego unikać.

W wyniku krajowego handlu emisjami paliwo jest już obciążone certyfikatami CO2, a teraz doliczana zostanie dopłata za koszty CO2, powodując łączne koszty wysokości ponad 7 mld euro powiedział Peter Adrian.
DIHK otrzymuje codzienne telefony ostrzegające o możliwym upadku wielu średnich firm transportowych z powodu dodatkowych kosztów ponoszonych przez przewoźników, spedytorów lub klientów końcowych. Z biznesowego punktu widzenia potrzebne jest szybkie znalezienie lepszego rozwiązania.

Przejście na pojazdy przyjazne dla klimatu, którego celem jest ściślejsze powiązanie opłaty drogowej z emisją CO2, nie sprawdzi się w dającej się przewidzieć przyszłości. Powodem jest brak wystarczającej liczby bezemisyjnych ciężarówek oraz niezbędnej infrastruktury do tankowania i ładowania powiedział prezes DIHK.
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels