Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowa generacja elektrycznych dostawczaków

Utworzona: 2023-10-13


Pojazdy zostaną zbudowane na nowej, w pełni elektrycznej platformie LCV, która umożliwi modułową budowę różnych typów nadwozi przy niskich kosztach i zgodnych z najwyższymi wymogami bezpieczeństwa.

Grupy Renault i Volvo łączą siły, aby sprostać rosnącym potrzebom logistyki niskoemisyjnej, poprzez stworzenie nowej spółki, która będzie kierować rozwojem całkowicie nowej generacji elektrycznych samochodów dostawczych. Wkrótce do spółki przyłączy się francuska firma CMA CGM. Tymczasem trwają poszukiwania dodatkowych partnerów inwestycyjnych i biznesowych.

Nowa gama pojazdów będzie oparta nowej platformie LCV, która umożliwi modułową budowę różnych typów nadwozi przy niskich kosztach i z zgodnych z najwyższymi wymogami bezpieczeństwa. Dzięki nowej architekturze, przyszłe pojazdy będą wyposażone w niespotykane wcześniej możliwości monitorowania dostaw i wydajności, zmniejszając globalny koszt użytkowania o 30%. Oprogramowanie samochodów zapewni klientom możliwość aktualizacji zintegrowanych usług sieciowych przez cały cykl życia pojazdu. Furgonetka będzie miała wyjątkowo kompaktowe wymiary w przypadku zastosowań miejskich, wysoką wszechstronność w przypadku rozwiązań szytych na miarę, różne pojemności akumulatorów z funkcją ładowania prądem o napięciu 800 V, dotychczas niespotykaną w segmencie samochodów dostawczych. Seryjna produkcja planowana jest na 2026r.

Rozpoczęcie działalności spółki joint venture zaplanowano na początek 2024 r., w zależności od zakończenia wszystkich procedur formalnych i uzyskania zgody organów regulacyjnych. Późniejsze wejście CMA CGM do spółki jest uzależnione od zakończenia procesu uzyskania zgody organów regulacyjnych. Przyszła spółka ma działać pod własną marką i będzie miała siedzibę we Francji. Grupa Volvo od ponad 35 lat współpracuje z Grupą Renault w zakresie lekkich pojazdów użytkowych, czego wyrazem jest dystrybucja pojazdów użytkowych Renault Master i Trafic w obu sieciach.

Źródło: Volvo Group
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels