Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Większa moc i moment sprawdzą się w trudniejszych zadaniach
Utworzona: 2023-10-20

Volvo Trucks wprowadziło do oferty Volvo FL z mocniejszym silnikiem o mocy 320 KM, dzięki czemu pojazd może realizować trudniejsze zadania. Nowy silnik zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą wymagać większej mocy ze względu na topografię drogi.

Volvo FL to samochód ciężarowy z sektora medium duty o dopuszczalnej masie całkowitej do 19 ton. Wszechstronność pojazdu wzrosła po wprowadzeniu do gamy silnika o mocy 320 KM. Dzięki temu ciężarówka stała się bardziej atrakcyjnym wyborem do wymagających zadań, takich jak gaszenie pożarów, akcje ratownicze, czy budownictwo.

Ten model jest już bardzo popularny dzięki swojej wszechstronności w zastosowaniach miejskich. Teraz uatrakcyjniliśmy go jeszcze bardziej dzięki nowemu, mocniejszemu silnikowi, który w razie potrzeby zapewnia kierowcy dodatkowy moment obrotowy. Oznacza to, że może również skutecznie obsługiwać osprzęt, taki jak duże pompy i dźwigi w pojazdach ratowniczych
podkreśla Kenneth Ackerberg, menedżer produktu w Volvo Trucks.

Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą potrzebować większej mocy ze względu na wymagającą topografię. Dzięki 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów, zaprojektowanej dla momentu obrotowego 1200 Nm, można ustawić tryby jazdy skupiające się na ekonomii lub wydajności, w zależności od preferencji kierowcy.

Do kluczowych zalet Volvo FL zaliczają się: przestronne kabiny, doskonała widoczność i w pełni automatyczne skrzynie biegów. Wydajny układ spalania i filtracji spalin z technologią SCR (selektywna redukcja katalityczna) i DPF (filtr cząstek stałych) przyczyniają się do niskiego zużycia paliwa, długich okresów międzyprzeglądowych i bardzo niskiej emisji.

Samochód jest teraz oferowany z dwoma silnikami: ośmiolitrowym D8K320 (stan na grudzień br.) oraz pięciolitrowym D5K240, przy czym obie jednostki dostępne są w wersjach przystosowanych do zasilania czystym biodieslem (B100). Mocniejszy silnik jest dostępny w pojazdach o DMC 12-19 ton, a słabszy w wersjach 10-16 ton.

Fakty o Volvo FL

silniki: D5K o mocy 210 lub 240 KM; D8K o mocy 250, 280 lub 320 KM
liczba cylindrów: 4 lub 6
moment obrotowy: do 1200 Nm
DMC pojazdu: 10-19 ton
DMC zestawu: do 36 ton
skrzynia biegów: 8AP1200
podwozie: 4x2 lub 4x4
rozstaw osi: 3250-6800 mm

Żródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels