Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Całkowicie przebudowany Super Great z udoskonalonym silnikiem

Utworzona: 2023-10-28


Firma FUSO zaprezentuje ciężarówkę podczas targów JAPAN MOBILITY SHOW, które potrwają od 28 października do 5 listopada br.

Nowy Super Great dołącza do rodziny ciężarówek oferowanych przez Daimler Truck w wersji całkowicie zmodernizowanej w stosunku do pierwszego modelu wprowadzonego na rynek w 2017 r. Nowy samochód dzieli platformę z innymi ciężkimi pojazdami koncernu i jest wyposażony w silnik 6R30 o pojemności 12,8 l, oparty na silniku OM471.

W nowym silniku 6R30 poprawiono sprawność cieplną poprzez zwiększenie ciśnienia spalania i modyfikację turbosprężarki. Dwa rodzaje turbosprężarek są dostosowane do mocy silnika, dzięki czemu zwiększony został moment obrotowy, szczególnie przy niższych prędkościach. Wprowadzono szereg optymalizacji, które pozwalają na wcześniejszą zmianę biegów przy niższych prędkościach. Dzięki zmniejszeniu oporów podczas jazdy i dostrojeniu różnych części silnika, uzyskano jeszcze lepszą wydajność spalania. Wysoki moment obrotowy silnika o dużej pojemności zapewnia dobre osiągi na długich wzniesieniach i doskonałą reakcję podczas przyspieszania, co poprawia komfort jazdy. Silnik 6R30 emituje mniej NOx (podtlenku azotu) dzięki systemowi oczyszczania spalin BlueTec®, zmniejszając zużycie AdBlue® i obniżając kosztów eksploatacji pojazdu.

Ciężarówka Super Great jest wyposażona w najbardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oferowane przez producenta. Należą do nich aktywny asystent hamowania (Active Brake Assist 6 oraz aktywny asystent skrętu i zmiany pasa (Active Side Guard Assist® 2.0), oba dostępne w ramach wyposażenia standardowego. System informowania o martwym polu z przodu ostrzega o ryzyku kolizji przy małych prędkościach, wykrywając pieszych i rowerzystów zbliżających się do przodu pojazdu. Kamera cofania zapewnia bezpośredni widok na obszar z tyłu pojazdu.

Całkowicie przebudowany pojazd ma też ulepszoną konstrukcję kabiny, która poprawia aerodynamikę. Kabina z wyższym dachem zapewnia znacznie więcej przestrzeni wewnętrznej oraz schowków. Wysoki dach z owiewką zmniejsza opór aerodynamiczny, przyczyniając się do zmniejszenia zużycia paliwa. Zmieniono także dostępne kombinacje kolorystyczne wnętrza, oferując w zależności od klasy pojazdu wzory w kolorze czarnym i czerwonym. W ramach zmian stylistycznych, zmieniono kształt reflektorów LED, które teraz tworzą jeden moduł w połączeniu ze światłami przeciwmgielnymi.

Na stoisku firmy podczas targów będzie można zobaczyć także eCantera nowej generacji z nadwoziem wywrotki oraz z przystawką odbioru mocy w wersji śmieciarki. Ponadto FUSO i Ample Inc. zaprezentują najnowszy model eCantera z wymiennym akumulatora i stacją wymiany.

Źródło: Daimler Truck
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels