Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Mogą przejechać do 1000 km dziennie, co zademonstrują u dużych operatorów

Utworzona: 2023-12-05


Dwa modele marki DAF z napędem bateryjno-elektrycznym wezmą udział w programie, który ma na celu zademonstrowanie zeroemisyjnych rozwiązań z zakresu transportu długodystansowego. Program finansowany przez brytyjski rząd i agencję Innovate UK będzie realizowany przez pięć lat.

Rząd Wielkiej Brytanii i Innovate UK — pozarządowa instytucja publiczna wspierająca nowatorskie inicjatywy — zamierzają wykorzystać program „Zero Emission HGV and Infrastructure Demonstrator” zarówno do wsparcia w pełni elektrycznego transportu długodystansowego, jak i rozpoczęcia wdrażania ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów ciężarowych.

Wytypowane do programu ciągniki DAF XD i XF Electric wejdą do eksploatacji u dużych operatorów, m.in. firmy Maritime Transport, Marks & Spencer, Menzies, Royal Mail oraz Eddie Stobart. Nowy program został opracowany po zakończeniu niedawnego badania „Battery Electric Truck Trial (BETT)”, w którym 20 DAF-ów LF Electric przeznaczonych do dystrybucji miejskiej było użytkowanych przez organy publiczne, w tym National Health Service (NHS) i władze lokalne. Pozytywny wynik tego projektu potwierdza, że DAF Trucks jest wiodącym producentem elektrycznych pojazdów ciężarowych.

Finansowanie ze środków rządowych stanowi znaczącą okazję do zademonstrowania i zachęcenia do wdrażania pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym o większej masie i na dłuższych dystansach. Modele XD i XF Electric nowej generacji to idealny wybór dla flot pojazdów o DMC do 42 ton, dozwolonej w Wielkiej Brytanii dla zeroemisyjnych zestawów pięcioosiowych. Elektryczne pojazdy DAF mają zasięg do 500 km na jednym ładowaniu, a dzięki szybkim ładowarkom o mocy 325 kW mogą przejechać nawet 1000 km dziennie
podkreślił David Kiss, dyrektor zarządzający DAF Trucks UK.
Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels