Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Legendarne ciężarówki wróciły na pustynię

Utworzona: 2024-01-19


W kończącym się dzisiaj, 19 stycznia br. Rajdzie Dakar biorą udział nie tylko nowoczesne pojazdy, ale także te, które uczestniczyły w jego poprzednich edycjach w ramach rywalizacji Dakar Classic.

W 2024 roku zespół Völkel Dakar Team po raz pierwszy wziął udział w prestiżowym Dakar Classic Rally za kierownicą dwóch legendarnych ciężarówek Mercedesa-Benza NG 2636 6x6 „Fast Assistance”. Obie ciężarówki trafiły pierwotnie do zespołu Mitsubishi Dakar w 1986 i 1987 roku. Są wyposażone w silnik V10 o pojemności 18,5 litra i mocy 360 KM. Dzięki maksymalnej prędkości konstrukcyjnej wynoszącej 125 km/h i napędowi na wszystkie koła w układzie 6x6, pojazdy nadają się idealnie do wymagającej jazdy na trasach Rajdu Dakar.

Pojazdy były używane w każdej edycji Rajdu, od swojej premiery aż do roku 2009. Po tej długiej i pełnej sukcesów karierze zostały sprzedane firmie JDM Catering i były wykorzystywane w wyścigu Africa Race (z Paryża do Dakaru) do roku 2020. W 2020 roku przejęła je firma Rally Raid Service GmbH, zarządzana przez Jörga Sanda i Bastiana Klausinga. Przy wsparciu doświadczonych partnerów firmy Mercedes-Benz zajmujących się ciężarówkami zostały odrestaurowane i przygotowane do przyszłych wyścigów.

Pojazdy są znane nie tylko ze swoich parametrów technicznych, ale także z powodu znanych osób, którzy je prowadzili. Należą do nich zwycięzca Dakaru Henry Magne (drugi pilot) i menadżer techniczny Dakaru Thierry Viadot. Obie ciężarówki pełnią niezbędną rolę w zespole Völkel Dakar podczas Rajdu Dakar 2024. Służą zespołowi serwisowemu, wspieranemu przez Linę van de Mars prezenterkę telewizyjną, kierowcę wyścigowego i perkusistkę w jednej osobie. Dzięki doskonałemu wsparciu zespół Völkel Dakar jest na dobrej drodze. Po prologu i pierwszych trzech etapach ciężarówka prowadzona przez Jörga Sanda i jego pilota Patricka Diemera uplasowała się na 9. pozycji.

Źródło: Daimler
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels