Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Dostawczaki wagi ciężkiej

Utworzona: 2024-02-12


Wszystkie pojazdy zatrzymane do kontroli przez funkcjonariuszy dolnośląskiej ITD były przeładowane. Jeden z busów ważył blisko 7,5 tony. Zdecydowanie za dużo ładunku wiózł też dostawczak, zatrzymany przez bydgoskich inspektorów.

Inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego po raz kolejny skontrolowali dostawczaki rozwożące towary z jednego z podwrocławskich centrów dystrybucji. W sumie sprawdzono 15 pojazdów i każdy był przeładowany. Jeden z dostawczaków ważył dwa razy tyle, ile wynosiła jego dopuszczalna masa całkowita. Zamiast maksymalnie 3,5 t, inspekcyjna waga wskazała 7,4 t. Natomiast o 4 t przeładowany był pojazd ciężarowy o dmc do 12 t. Funkcjonariusze wszczęli postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy. Kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdów do stanu zgodnego z przepisami.

4,8 t zamiast 3,5 t ważył dostawczak, zatrzymany w okolicy Torunia przez funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca jechał z ładunkiem z Czech do Polski. Analiza okazanych przez kierowcę dokumentów, dała inspektorom podstawę sądzić, że pojazd jest znacznie przeładowany. Potwierdziło to ważenie pojazdu. Rzeczywista masa dostawczaka przekraczała dopuszczalny limit tonażowy o 1,3 t. Kierowca został ukarany mandatem karnym, natomiast wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne. Funkcjonariusze zakazali kierowcy dalszej jazdy.Źródło: GITD
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LINK Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels