Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Ekonomiczna jazda i większe zarobki, czyli jak Waberer's motywuje kierowców

Utworzona: 2024-02-21


Na podstawie analizy stylu jazdy każdego kierowcy aplikacja udziela konkretnych, spersonalizowanych porad dotyczących bardziej efektywnego wykorzystania paliwa. Motywacją jest premia za oszczędne zużycie paliwa, co kierowcy przyjęli z entuzjazmem.

Węgierska firma wprowadziła aplikację, dzięki której spodziewa się ograniczyć emisję CO2 w transporcie międzynarodowym o 900 ton rocznie. W pierwszym etapie rozwiązanie zostanie wprowadzone w segmencie przewozów międzynarodowych, a w drugiej połowie roku trafi do kierowców realizujących przewozy w transporcie krajowym.

Aplikacja ocenia kilka aspektów, takie jak wykorzystanie tempomatu, wybiegu i skutecznego hamowania. Kierowcy otrzymują oceny na podstawie swoich wyników oraz codzienne, tygodniowe i miesięczne analizy umożliwiające śledzenie ich postępów. Motywacją do korzystania z aplikacji jest premia za oszczędne zużycie paliwa, co kierowcy przyjęli z dużym entuzjazmem.

Rozwiązanie przyczynia się nie tylko do ciągłego doskonalenia stylu jazdy, ale także pośrednio zmniejsza zużycie paliwa, a co za tym idzie emisję gazów cieplarnianych generowanych przez grupę Waberer’s, zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju przejętą przez całą grupę korporacyjną.

Źródło: Waberer’s
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels