Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Elektroniczny list przewozowy oszczędzi czas i pieniądze przewoźników - ruszyły testy

Utworzona: 2024-02-22


List przewozowy (CMR) umożliwia zarządzanie transportem ogólnoeuropejskim i był dotychczas stosowany w formie papierowej, w czterech egzemplarzach. Jego stosowanie w firmie LKW Walter doprowadziło do zużycia prawie 6 mln kartek papieru rocznie. Od teraz papierowe dokumenty zostaną zastąpione rozwiązaniem w pełni cyfrowym.

Partnerem w opracowywaniu i wdrażaniu e-CMR jest firma Krone. Pierwsze naczepy firmy Lkw Walter zostały już wyposażone w kod QR, wykorzystywane w inteligentnym asystencie Krone, który teraz zapewnia również dostęp do elektronicznej wersji dokumentu. Kod QR można wygodnie zeskanować za pomocą smartfona lub innego urządzenia cyfrowego. Dzięki temu wszyscy zainteresowani mają łatwy dostęp do e-CMR, dokumentów naczepy i aplikacji dla kierowców, która jest już wykorzystywana do realizacji wiele procesów, np. zabezpieczenia ładunku.

Wspólnie z partnerami z Fundacji Open Logistics opracowano podstawy e-CMR poprzez określenie wspólnego standardu dla tej innowacji. Rozwiązanie rewolucjonizuje komunikację w łańcuchu dostaw, pełniąc funkcję centralnego interfejsu, który zapewnia wszystkim stronom ten sam poziom informacji. Prowadzi to nie tylko do efektywniejszej realizacji transportu, ale także oznacza koniec potencjalnych źródeł błędów w procesie dokumentacyjnym.


Źródło: Krone
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels