Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

22 lutego ciężarówki nie będą miały możliwości przekroczenia granicy w Cieszynie Boguszowicach

Utworzona: 2024-02-21


Utrudnienia mają związek z protestem czeskich rolników, który rozpocznie się w czwartek, w Czeskim Cieszynie. Kierowcom zawodowym zaleca się korzystanie z tras alternatywnych i wybranie innych przejść granicznych z Czechami.

Jak informuje cieszyńska policja, planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć w czwartek 22 lutego około 10:00. O tej porze wstępnie planowane jest zamknięcie przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że godziny rozpoczęcia i zakończenia protestu mogą ulec zmianie.

Do zakończenia protestu, który wstępnie ma potrwać do 13:00, samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy - w związku z tym policjanci apelują o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych, w tym najbliższego w Gorzyczkach.

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole policji, wspierane przez funkcjonariuszy GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działały na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu. Funkcjonariusze przypominają kierowcom samochodów ciężarowych o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7:00 do 9:00 i od 14.:00 do 16:00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w Cieszynie przy ul. Zamkowej (droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej), na moście przy ul. 3-go Maja, Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych.

Źródło: policja
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels