Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Kulminacyjny moment - ciężarówka z ogniwami paliwowymi w akcji

Utworzona: 2024-04-16


Brytyjska firma Hydrogen Vehicle Systems osiągnęła ważny etap w ramach programu prac rozwojowych. X2.0, drugi prototyp ciągnika zasilanego ogniwami wodorowymi został poddany próbom na torze testowym, po raz pierwszy z dołączoną naczepą.

X2.0 to jeden z kilku prototypów inżynieryjnych. Każda faza testów koncentruje się na różnych aspektach konstrukcyjnych pojazdu, a jej wyniki będą wykorzystywane w połączeniu z modelowaniem wspomaganym komputerowo. Wszystkie prototypy wyprodukowane w Wielkiej Brytanii są wyposażone w układ napędowy z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Dzięki szybkiemu tankowaniu, większej ładowności i dużemu zasięgowi ciężarówka zapewnia osiągi porównywalne z pojazdami konwencjonalnymi, emitując jedynie parę wodną.

Niecały rok po uruchomieniu naszego prototypu demonstracyjnego prowadzimy jazdy na torze testowym, tym razem z naczepą. To kulminacja wielu miesięcy ciężkiej pracy i zaangażowania zespołu oraz wsparcia ze strony naszych kluczowych dostawców. Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, co osiągnęliśmy w tym przełomowym momencie naszego programu testów. Nie mogę się doczekać przyszłych jazd, które pokażą dalsze możliwości naszego pojazdu powiedział John McKenna, dyrektor techniczny Hydrogen Vehicle Systems.
Źródło: Hydrogen Vehicle Systems
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels