REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kancelaria Transportowa LEGALTRANS

Eksperci pomogą skutecznie prowadzić biznes i unikać kar
Utworzona: 2021-04-28

Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców (także płacy minimalnej), zdalne pobieranie danych z pojazdów, rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych, pomoc 24/7 w sprawach nagłych – to niektóre elementy rozbudowanej oferty.

Prowadzenie działalności transportowej na przepełnionym rynku, gdzie panuje olbrzymia konkurencja, nie jest zadaniem łatwym. Trzeba się nieźle napocić, żeby oferować usługi na najwyższym poziomie, pozyskiwać intratne zlecenia transportowe, dotrzymywać terminów, utrzymywać dobre relacje z klientami itd., itp. Nie ulega wątpliwości, że w imię poprawy skuteczności poczynań na rynku transportowym warto skupić się na podstawowej działalności a sprawy księgowo-prawne przekazać specjalistom. LEGALTRANS zatrudnia ekspertów z dziedziny prawa transportowego i prawa pracy, którzy zapewniają wsparcie na każdym etapie prowadzonej działalności, pomagają prowadzić firmę w zgodzie z obowiązującym prawem i unikać kar za naruszenia przepisów. Innymi słowy – dbają o komfort i bezpieczeństwo klientów. A wszystko to za umiarkowaną cenę.

Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców

Eksperci LEGALTRANS wiedzą wszystko o rozliczaniu czasu pracy kierowców, a co najważniejsze – dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z klientami. Przede wszystkim oferują praktyczną pomoc przy sporządzaniu i prowadzeniu dokumentacji przedsiębiorstwa oraz dokonywaniu rozliczeń i analiz.

Usługa koncentruje się w szczególności na kompleksowej analizie oraz rozliczeniach czasu pracy kierowców, stanowiących podstawę dokumentacji w firmach transportowych. Obowiązek tworzenia ewidencji czasu pracy kierowców wynika wprost z ustawy i jest nakładany na każdego pracodawcę. Wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania optymalizuje procesy rozliczeniowe. Nad sporządzaniem każdej dokumentacji czuwa specjalista ds. rozliczeń, który gwarantuje, że przygotowane zestawienia są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. W ramach tej usługi organizowane są ponadto szkolenia dla pracowników i kadry kierowniczej przedsiębiorstw z branży TSL, podczas których prelegenci poruszają zagadnienia dotyczące m.in. wybranego rodzaju transportu drogowego.

Rozliczenia płacy minimalnej w krajach UE

Kierowcy zatrudnieni w firmach transportowych, którzy zostali oddelegowani do pracy do wybranych państw europejskich, są objęci płacą minimalną obowiązującą w poszczególnych krajach. Na pracodawcy ciąży obowiązek dokonywania rozliczeń, wymagający dokładnej znajomości zagranicznych przepisów oraz odnajdywania się w często skomplikowanych regulacjach i biurokracji. Klienci korzystający z usługi rozliczania czasu pracy kierowców otrzymują fachową pomoc i opiekę ekspertów, którzy przejmują obowiązek rozliczenia płacy minimalnej na terenie UE w języku danego państwa i polskim. Przedsiębiorcy mogą liczyć ponadto na wsparcie przy załatwianiu formalności związanych z delegowaniem pracowników do pracy w innym kraju członkowskim, w tym przygotowaniu aneksów do umów o pracę.

Delegacje krajowe i zagraniczne

Wybór usługi rozliczania czasu pracy kierowców zapewnia ponadto wsparcie przy dokonywaniu rozliczeń delegacji krajowych i zagranicznych (diety i ryczałty noclegowe). Rozliczenia sporządzane są na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a także po uwzględnieniu dokumentacji firmowej.

Szkolenia dla kierowców i przewoźników

Przepisy prawa transportowego podlegają częstym zmianom, co sprawia, że przewoźnikom i kierowcom trudno czasami być na bieżąco. Podążanie za zmieniającymi się przepisami umożliwia przedsiębiorcom i kierowcom efektywne wykonywanie obowiązków, co przekłada się bezpośrednio na funkcjonowanie firmy transportowej. LEGALTRANS pomaga klientom uzyskać usystematyzowaną wiedzę z wybranych zagadnień, uwzględniających rodzaj wykonywanego przez nich transportu. Na organizowanych szkoleniach eksperci z kancelarii chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem – wskazują często pojawiające się nieprawidłowości i dają zalecenia, które pozwalają transportowcom ograniczyć liczbę popełnianych błędów.

Regulaminy pracy kierowców

Dokumentacja pracownicza to podstawowy element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. W zależności od jego wielkości, specjaliści z kancelarii LEGALTRANS przygotowują zgodne z przepisami prawa regulaminy pracy lub obwieszczenia. W każdym przypadku jest to dokumentacja dopasowana do potrzeb firmy, uwzględniająca rozwiązania korzystne nie tylko dla pracowników, ale i pracodawcy.

Dostęp do nowoczesnych technologii

Priorytetem kancelarii jest zapewnianie rozwiązań, które pozwalają jej klientom wygodnie i szybko wykonywać obowiązki narzucone przez przepisy prawa, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów i eliminowaniu ryzyka błędów. Oprogramowanie Legal Telematics umożliwia zdalne pobieranie i przesyłanie danych, a także zachowanie nad nimi pełnej kontroli. Program odpowiada również m.in. za odczyt informacji z karty kierowcy i tachografów, raportowanie o przekroczeniu granicy, czy tworzenie odcinków zagranicznych do wyliczania płacy minimalnej.

Całodobowa pomoc w sprawach pilnych

Kierowcy wykonujący obowiązki służbowe mogą w sprawach nie cierpiących zwłoki skontaktować się z dostępnymi przez całą dobę doradcami LEGALTRANS. Dysponują oni wiedzą prawniczą, są na bieżąco z przepisami obowiązującymi na terenie UE i oferują pomoc w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się nagle. Mogą być to m.in. niespodziewane zmiany lub ograniczenia w ruchu, czy trudności z działaniem karty kierowcy. Dyżur w sprawach nagłych trwa 24/7.

Profesjonalne wsparcie podczas kontroli

W przypadku zapowiedzianej kontroli PIP lub ITD specjaliści LEGALTRANS oferują swoją pomoc i doświadczenie przy przygotowaniu wymaganych dokumentów. Są również obecni podczas kontroli, składają niezbędne wyjaśnienia i omawiają stosowane w przedsiębiorstwie procedury. Oferowane wsparcie dotyczy także procesu odwoławczego – sporządzania odwołań od decyzji nałożonych przez organy kontrolne.

Jeśli stawiacie Państwo na specjalistyczną wiedzę, doświadczenie i sprawdzone rozwiązania prawne dla branży TSL – zapraszamy do kontaktu


Kancelaria Transportowa
LEGALTRANS Sp. z o.o.
ul. Batalionu Barbara 13, 33-101 Tarnów

www.kt-legaltrans.pl   kancelaria@kt-legaltrans.pl

Do ulubionych

Fotografie


Kancelaria Transportowa LEGALTRANS
Photo by Josh Hild from Pexels