REKLAMA

Nowoczesne ciężarówki potrzebują wysokowydajnych komputerów
Utworzona: 2021-05-04

Po raz pierwszy firma Continental będzie dostarczać jednostki telematyczne zawierające wysokowydajne komputery dla pojazdów użytkowych.

Oznacza to, że w ofercie firmy dostępne jest teraz rozwiązanie, które jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie łączności, złożoności i zakresu funkcjonalnego w segmencie samochodów ciężarowych. Aby zrealizować zamówienie złożone przez wiodącego europejskiego producenta pojazdów użytkowych, firma będzie korzystać ze swojej wiedzy technologicznej w zakresie telematyki, która sprawdziła się już w sektorze samochodów osobowych.


Producent jest jednym z pionierów działających w rozwijającym się segmencie rynku komputerów o wysokiej wydajności. W zeszłym roku firma była pierwszym dostawcą, który wprowadził do produkcji seryjnej komputer o wysokiej wydajności wraz z oprogramowaniem. Komputer łączy elementy architektury elektronicznej, steruje strumieniami danych i umożliwia bezprzewodowe aktualizacje elektrycznych samochodów VW serii ID.

Dość wcześnie dostrzegliśmy potencjał wysokowydajnych komputerów i wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie elektroniki samochodowej do stworzenia podstaw dla innowacyjnych zastosowań - teraz także dla sektora pojazdów użytkowych- mówi Gilles Mabire, szef działu pojazdów użytkowych i usług w firmie Continental.

Firma wykorzystuje wysokowydajne komputery do sterowania coraz większą liczbą funkcji i rosnącą złożonością połączeń w pojazdach użytkowych. W rozwiązaniu przeznaczonym dla samochodów ciężarowych zastosowana jest jednostka telematyczna połączona z wysokowydajnym komputerem, który umożliwia mapowanie dużej liczby dodatkowych funkcji i różnych aplikacji, począwszy od cyfryzacji łańcucha logistycznego i zdalnej diagnostyki aż po umożliwianie bezpiecznych bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania. Rozwiązanie to jest w stanie zarządzać dużymi strumieniami danych generowanymi w pojazdach znacznie lepiej niż konwencjonalne komputery. Dzięki temu nie tylko stwarza możliwości oferowania jeszcze bardziej innowacyjnych funkcji i usług, ale także zapewnia klientowi wysoki stopień elastyczności.

Źródło: Continental
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels