Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przyjedź dziś do Portu 2000 w Mostkach, by obejrzeć kompletnie nowego TGX MY2022
Utworzona: 2021-08-10

W ramach trasy promocyjnej TruckLife firma MAN prezentuje inteligentne systemy wspomagania kierowcy, które zwiększają zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy – tym razem będzie to system kamer MAN OptiView.

Trasa promocyjna rozpoczęła się 3 sierpnia na parkingu Euro Rastpark w Schweitenkirchen pod Monachium, skąd poprowadzi do Włoch, Polski, Belgii, Hiszpanii i Francji. Z myślą o bezpieczeństwie na drogach, podjęto decyzję o przeprowadzeniu kampanii w okresie wakacyjnym, kiedy na europejskich autostradach podróżuje duża liczba wczasowiczów i kierowców ciężarówek.

Główną atrakcją trasy TruckLife jest udział w wyzwaniu za kierownicą nowego modelu TGX, wyposażonego w najnowocześniejsze systemy wsparcia. Należą do nich OptiView, CruiseAssist (asystent jazdy długodystansowej) i LCPA (asystent zapobiegający kolizjom podczas zmiany pasa ruchu). Przy pomocy systemu OptiView, kierowca ma za zadanie wykonać bezpieczny przejazd slalomem i manewrowanie tyłem przez tor przeszkód bez popełniania błędów. Kierowcy ciężarówek mogą również skosztować przekąsek i (bezalkoholowych) napojów w salonie MAN na świeżym powietrzu, gdzie do ich dyspozycji będą eksperci MAN gotowi, by zaprezentować charakterystyczne cechy nowej serii TGX. Kierowcy długodystansowi mogą nawet zdecydować się na nocleg w przestronnej kabinie MAN TGX i doświadczyć wyjątkowego komfortu podczas odpoczynku.


System OptiView odgrywa ważną rolę w zapobieganiu wypadkom. System kamer cyfrowych radykalnie zmniejsza ryzyko niedostrzeżenia innych użytkowników drogi. Ponadto eliminuje martwe pola zarówno po stronie kierowcy, jak i po stronie pasażera, pomagając chronić np. rowerzystów przejeżdżających przez miasta i pieszych na stacjach paliw. OptiView będzie można zamawiać jako opcjonalny dodatek do nowej generacji ciężarówek MAN już od października. Zastępuje on konwencjonalne lusterka zewnętrzne dzięki kamerom rozmieszczonym po bokach i z przodu ciężarówki, oraz kamerze cofania, które dostępna jest jako opcję. Obraz tego, co dzieje się wokół ciężarówki jest wyświetlany na dwóch dużych ekranach o wysokiej rozdzielczości umieszczonych na słupkach A, a także na ekranie systemu multimedialnego. Kierowcy mogą jest zintegrowany z asystentem skrętu. W czasie skrętu systemy oferują idealną kombinację wykrywania i ostrzegania o zagrożeniach na podstawie sygnałów radarowych, a także wizualnej reprezentacji obszarów po prawej, lewej i przed pojazdem bez martwych punktów. W ten sposób MAN OptiView znacząco przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza w połączeniu z innymi systemami wspomagania kierowcy.

Ponadto system zwiększa bezpieczeństwo osobiste kierowców podczas przerw i noclegów na postojach. Dzięki widoczności we wszystkich kierunkach nie muszą wychodzić z pojazdu ani otwierać zasłon w kabinie, aby sprawdzić, co dzieje się na zewnątrz, jeśli na przykład usłyszą podejrzany hałas. Dzięki temu są lepiej chronieni i mogą w razie potrzeby powiadomić policję o incydencie.


Podczas oficjalnego rozpoczęcia trasy TruckLife na parkingu autostradowym Euro Rastpark w Schweitenkirchen, zaproszeni celebryci rywalizowali z kierowcami ciężarówek w wyzwaniem sprawdzających umiejętności prowadzenia pojazdu. Siedmiu kierowców musiało przejechać tyłem 50-metrowy tor i ostatecznie wjechać na miejsce parkingowe oznaczone pachołkami. Marcel Schoch, kierowca zawodowy ciężarówek i uczestnik ciężarowych rajdów terenowych zdołał wykonać to zadanie w najkrótszym czasie 38 sekund - choć potrącił jeden z pachołków, co kosztowało go dziesięć karnych sekund. Najgorętszy pojedynek wśród celebrytów toczył się między komikiem Matzem Knopem a niemiecko-brytyjskim prezenterem telewizyjnym i muzykiem Rossem Antonym. Knop manewrował ciężarówką prawie tak zręcznie jak profesjonaliści. Ostatecznie był o 30 sekund szybszy niż jego kolega Antony.

Od lewej Ross Antony i Matze Knop

Dzięki trasie TruckLife firma MAN parking autostradowy stał się punktem spotkania społeczności kierowców, gdzie promuje się nowe technologie, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels