Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu

Tylko spokoju. Niczego więcej mu nie potrzeba...

Utworzona: 2022-02-05


W cyklu "Ambasador Polskiego Transportu" Damian Bartnikowski przeprowadził rozmowę z Mariuszem Pudzianowskim. Popularny strongman zaczął przygodę z transportem kilkanaście lat temu. Jako nagrodę otrzymał ciężarówkę IVECO, do której dokupił naczepę i zaczął wozić sprzęt na zawody. Tak się zaczęło...

Pierwszy zestaw ciężarowy należący do Mariusza Pudzianowskiego był używany średnio dwa razy w miesiącu do transportowania sprzętu na zawody strongmanów. W "międzyczasie" bezczynnie stał, czyli generował koszty. Został więc spięty z odpowiednią naczepą i skierowany do przewożenia blach. Tak zaczął się transportowy biznes najsilniejszego przewoźnika w Polsce, a może i na świecie.

Pudzianowski nie ukrywa, że transport to przedsięwzięcie rentowne, więc nie narzeka, że jest ciężko - w przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu. Przyznaje jednak, że praca z ludźmi nie zawsze jest łatwa - nie można kierowców traktować szablonowo, trzeba mieć do każdego indywidualne podejście, rozumieć jego problemy. Zdaniem strongmana, w tej działalności, podobnie jak w sporcie, trzeba być systematycznym, np. w kwestii utrzymania taboru w jak najlepszym stanie technicznym.

Sportowiec-przedsiębiorca nie ma dużej floty i... nie chce mieć. Nie narzeka na brak kierowców - gdy pojawia się wakat, wystawia ogłoszenie na stronie internetowej i zwykle chętnych do pracy nie brakuje.

Księgowość, sprawy kadrowe i rozliczanie czasu pracy kierowców przedsiębiorca zlecił firmie zewnętrznej. Przepisy cały czas się zmieniają i żeby być na bieżąco trzeba by tylko tym się zajmować, a Pudzianowski prowadzi inne działalności i dużo czasu spędza na sali treningowej.

Mistrz ma wszystkie potrzebne uprawnienia i czasem siada za kierownicę. Rzadko, bo brakuje mu czasu na podróże ciężarówką. Czego sobie życzy w 2022 roku? Tylko spokoju, nic więcej mu nie potrzeba.

Link do fimu na YouTube


Źródło: YouTube
Do ulubionych Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels