Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Przedsiębiorca rekordzista - po raz 12 ujawniono wyłącznik tachografu
Utworzona: 2022-11-30

W związku z przerobieniem zalegalizowanego tachografu kierowcę przekazano policji. Na poczet grożącej kary pieniężnej pobrano kaucję w wysokości 12 000 złotych.

REKLAMA
Do ujawnienia nieprawidłowości doszło kilka dni temu, w okolicach Koroszczyna na DK 68. Tam lubelscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą przewożący kawę i herbatę z Bułgarii do Kazachstanu.

Okazało się, że kontrolowany pojazd należy do, dobrze znanego inspektorom, bułgarskiego przewoźnika, w którego samochodach dotychczas wyjęli już jedenaście nielegalnych wyłączników tachografów. W związku z podejrzeniem, że w kontrolowanej ciężarówce znajduje się kolejne urządzanie zakłócające pracę tachografu, skierowano ją do serwisu, gdzie potwierdzono wyłącznik numer dwanaście. Tym razem wyłączanie tachografu było możliwe poprzez wprowadzenie tajnego kodu, a kierowca przekazał kontrolującym karteczkę zawierającą cztery cyfry kodu.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Dodatkowo musi on pokryć koszty związane z wymianą przerobionych elementów tachografu i kosztów pracy serwisu. Na poczet grożącej kary pieniężnej zostało pobrane 12 000 złotych kaucji. Z uwagi na przerobienie zalegalizowanego przyrządu pomiarowego kierowca został przekazany funkcjonariuszom policji, celem prowadzenia dalszych czynności prawnych.

Źródło: WITD Lublin
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
ADAR Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels