Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Europa potrzebuje multimodalnych terminali towarowych
Utworzona: 2022-12-13

Podczas wizyty w terminalu multimodalnym CFL w Luksemburgu przedstawiciele transportu drogowego i kolejowego rozmawiali o potrzebie zwiększenia liczby multimodalnych terminali towarowych w Europie oraz o sposobach wspierania współpracy między tymi dwoma rodzajami transportu.

REKLAMA
Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) została zaproszona do złożenia wizyty w nowoczesnym terminalu multimodalnym CFL w Bettembourg-Dudelange w Luksemburgu. Rocznie przechodzi przez niego 600 000 jednostek CFL - obsługuje zarówno kontenery, jak i naczepy. Firma posiada strzeżony parking dla samochodów ciężarowych przyjeżdżających do centrum logistycznego Eurohub South, z bezpośrednim dojazdem z terminala intermodalnego.

Uczestnicy wizyty stwierdzili, że trwający przegląd polityki unijnej w sprawie transportu transeuropejskiego (TEN-T) może zwiększyć komplementarność transportu drogowego i kolejowego poprzez stymulowanie inwestycji w multimodalne terminale towarowe w całej UE.

Rozczarowujące jest jednak to, że podczas dyskusji w Radzie państwa członkowskie UE niechętnie angażowały się w rozwój multimodalnych terminali towarowych i zniosły wiążące terminy budowy terminali połączonych z węzłami miejskimi. We wspólnym liście skierowanym do Rady w listopadzie IRU i Europejska Federacja Pracowników Transportu podkreśliły znaczenie multimodalnych terminali towarowych. Oprócz przeglądu TEN-T, spodziewany w 2. kwartale 2023 roku przegląd dyrektywy w sprawie transportu kombinowanego oraz przepisów dotyczących wag i wymiarów, może zapewnić dodatkowe możliwości zwiększenia synergii pomiędzy transportem drogowym i kolejowym.

Źródło: IRU
grafika poglądowa
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels