Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Punkty pomocy medycznej dla kierowców zawodowych

Utworzona: 2023-05-23


MAN Truck & Bus Germany udostępnił własne punkty serwisowe jako miejsca pomocy medycznej oferowanej w ramach inicjatywy DocStop.

Producent zaznacza, że możliwość uzyskania pomocy medycznej w dowolnym momencie nadal nie jest czymś oczywistym dla kierowców zawodowych. Będąc w trasie i często starając się na czas dojechać z jednego punktu załadunku do drugiego, trudno znaleźć szybką pomoc w nagłych problemach zdrowotnych. Po to właśnie powstało stowarzyszenie DocStop for Europeans e.V, które dzięki pracy ochotników zapewnia kierowcom zawodowym łatwy dostęp do opieki medycznej.

Teraz każdy kierowca, niezależnie od marki swojej ciężarówki, może bezpłatnie zaparkować na jednej ze 137 stacji serwisowych MAN w całych Niemczech. Następnie udać się do lekarza, który na miejscu udziela pomocy. Jeśli nie ma przeciwskazań, po wizycie kierowca może kontynuować podróż.


Warto nadmienić, że w ub.r. MAN Truck & Bus Germany zainicjował program „Driving for Germany”, którego celem jest poprawa wizerunku zawodu kierowcy oraz codziennych warunków pracy. Program ma także uświadomić opinię publiczną, jak ważny jest wkład kierowców zawodowych w funkcjonowanie gospodarki poprzez zapewnianie dostaw podstawowych artykułów oraz innych towarów.

Źródło: MAN Truck & Bus Deutschland
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels