Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Wprowadzają ciężarówki napędzane ogniwami paliwowymi

Utworzona: 2023-09-18


Partnerstwo pomiędzy QUANTRON i Ballard Power Systems wchodzi w kolejną fazę. Od ogłoszenia strategicznej współpracy we wrześniu 2021 roku partnerzy rozpoczęli wiodące w branży inwestycje, w wyniku których powstały pierwsze pojazdy elektryczne zasilane ogniwami paliwowymi.

Głównym aspektem kanadyjsko-niemieckiego partnerstwa jest wykorzystanie wysokowydajnych modułów ogniw paliwowych FCmove™ produkowanych przez Ballard w dwóch pojazdach marki QUANTRON: w 44-tonowej ciężarówce QUANTRON QHM wyposażonej w zbiornik zawierający 54 kg wodoru pod ciśnieniem 700 barów, oraz lekkim samochodzie ciężarowy QUANTRON QLI. Obydwa pojazdy charakteryzują się znacznie większym zasięgiem i krótkim czasem tankowania w porównaniu z modelami akumulatorowymi. Wszystkie komponenty ogniw paliwowych są zintegrowane z konstrukcją ramy obu pojazdów, co w praktyce oznacza możliwość korzystania z naczep standardowej długości oraz montażu standardowych zabudów, podobnie jak w ciężarówkach z silnikiem Diesla.

Wodór jako źródło czystej energii zyskuje w ostatnich latach coraz większe znaczenie, szczególnie w sektorze pojazdów użytkowych. Z tego powodu firma Ballard stała się jednym z członków założycieli sojuszu branżowego Clean Transportation Alliance założonego przez QUANTRON, którego celem jest opracowanie bezemisyjnych rozwiązań transportowych, ze szczególnym uwzględnieniem łańcucha wartości wodoru. Clean Transportation Alliance zrzesza firmy technologiczne zajmujące się produkcją, transportem i dystrybucją zielonego wodoru.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego osiągnięcia, ponieważ wspólnie opracowaliśmy gotowe do wprowadzenia na rynek pojazdy zasilane ogniwami wodorowymi. Zarówno Ballard, jak i QUANTRON opanowały to w rekordowym czasie. Jesteśmy nie tylko pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek pojazd FCEV o masie 7,5 t, ale zajmujemy wiodącą pozycję na rynku technologii ogniw paliwowych. Obecnie nasz portfel zamówień obejmuje około 100 sztukpowiedział Michael Perschke, dyrektor generalny QUANTRON AG.


Źródło: QUANTRON
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Studio Patrzałek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels