Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Największa dostawa elektrycznych ciężarówek
Utworzona: 2023-11-07

Quantron AG wraz ze swoim partnerem Electromin dostarczyła 50 lekkich ciężarówek do odbiorców w Królestwie Arabii Saudyjskiej.

Jest to największa dostawa elektrycznych pojazdów w Królestwie Arabii Saudyjskiej, stanowiąca ważny krok w kierunku dekarbonizacji sektora transportu, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju Saudyjskiej Wizji 2030. Tamtejszy rząd zaproponował różnorodne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia energii w przeliczeniu na mieszkańca, kładąc jednocześnie duży nacisk na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Ponadto rząd inwestuje w ulepszenia systemu transportowego oraz rozwój turystyki, rozrywki i innych ważnych gałęzi przemysłu. Partner Quantron jest wiodącą międzynarodową organizacją w Królestwie Arabii Saudyjskiej, umożliwiającą przepływ osób, produktów i usług poprzez zrównoważone i innowacyjne rozwiązania w zakresie mobilności. W ramach wspólnego projektu wdraża pierwszą w państwie położonym w zachodniej Azji flotę elektrycznych ciężarówek zasilanej akumulatorami.

Elektryczny QUANTRON QARGO 4EV został specjalnie zaprojektowany z myślą o transporcie miejskim i dostawach na ostatniej mili. Dzięki zasięgowi ponad 250 km, jaki zapewnia akumulator CATL o pojemności 81 kWh, który można naładować w ciągu jednej godziny, pojazd jest optymalnym rozwiązaniem w zakresie bezemisyjnego transportu na obszarach metropolitalnych. Szeroka gama opcji wyposażenia i umożliwia szereg różnych zastosowań (np. transport towarów suchych, świeżej żywności, mebli, realizacja usług komunalnych i nie tylko). Do pierwszych klientów w Królestwie Arabii Saudyjskiej należą PepsiCo i Red Sea Global. Będą oni korzystać z pojazdów ciężarowych zastępując ciężarówki z silnikiem Diesla, co pozwoli im zmniejszyć emisję CO2 o 31,5 kg na 100 km (szacunkowa wartość obliczona na podstawie ładunku mieszanego, czasu jazdy około 3,6 godziny i 10 przystanków na załadunek i rozładunek ładunku).

Źródło: Quantron
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels