Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Intensywna praca bez spalin: dystans 500 000 km w dwa lata
Utworzona: 2023-10-26

Ciężarówka z silnikiem Diesla może przejechać rocznie około 150 tys. km. Dla porównania, testowe Volvo FM Electric przejechało już 500 tys. km w ciągu 2 lat. Pojazd jest częścią projektu z udziałem firm Volvo Trucks i Designwerk Technologies.

Testowa ciężarówka elektryczna została przekazana do użytku komercyjnego we wrześniu 2021 r. firmie Börje Jönsson z siedzibą w szwedzkim Helsingborgu. Ciągnik z naczepą kursuje siedem dni w tygodniu między miastami Helsingborg i Göteborg, pokonując dystans 240 km w jedną stronę. Każdej doby przez 6 dni w tygodniu pojazd przejeżdża blisko 1000 km, w tym czasie czterokrotnie zatrzymując się na ładowanie akumulatorów. Siódmego dnia ciężarówka jeździ przez pół dnia, a następnie przez resztę czasu ładuje baterie. Od 2013 r. wszystkie operacje transportowe firmy Börje Jönsson są w 100% realizowane bez użycia paliw kopalnych. 160 ciężarówek w firmowej flocie to albo pojazdy elektryczne albo napędzane paliwem HVO100 lub bio-LNG.

Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję ciężarówek elektrycznych w 2019 roku, firma przyjęła zamówienia na około 6000 sztuk z 42 krajów świata. Producent oferuje najszerszą w branży gamę pojazdów elektrycznych, która obejmuje 6 modeli seryjnych, zaspokajających szeroki zakres zadań w transporcie miejskim i międzymiastowym. W skali globalnej producent postawił sobie za cel, aby do 2030 r. połowa sprzedawanych przez firmę ciężarówek była napędzana energią elektryczną.

Źródło: Volvo Trucks
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels