Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pierwszy Światowy Dzień Zrównoważonego Transportu
Utworzona: 2023-11-26

Liderzy branży, urzędnicy ONZ i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego zebrali się w Genewie z okazji obchodów pierwszego w historii Światowego Dnia Zrównoważonego Transportu, który przypada dziś tj. 26 listopada.

Łącząc ludzi, społeczności i gospodarki, transport zrównoważony dba o środowisko, przyczynia się do większej równości społecznej i rozwoju oraz wzmacnia bezpieczeństwo i odporność społeczeństw na kryzysy. Światowy Dzień Zrównoważonego Transportu, który od tego roku będzie obchodzony 26 listopada, ma być okazją do podnoszenia świadomości społecznej na temat kluczowej roli, jaką transport zrównoważony odgrywa w naszym życiu.

Dzień ten to wyjątkowa okazja, aby zatrzymać się, zastanowić i docenić kluczową rolę, jaką transport, szczególnie transport drogowy, odgrywa w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Usługi transportu drogowego realizowane przez ciężarówki, samochody dostawcze, autobusy, autokary i taksówki, stanowią siłę napędową gospodarek i społeczności na całym świecie. Transport drogowy jest nieodzownym elementem, który przyczynia się do zrównoważonego rozwoju w wymiarze środowiskowym, społecznym i gospodarczym. Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że pomysł obchodzenia takiego dnia zrodził się w łonie IRU i że pomogliśmy w doprowadzeniu do przyjęcia tej propozycji przez ONZ. Teraz zamieńmy słowa w czyny. Dołóżmy starań, aby dzień 26 listopada został zapamiętany jako wydarzenie nie tylko w tym roku ale także w przyszłych latach Sekretarz Generalny IRU Umberto de Pretto.
Zgromadzenie Ogólne ONZ, główny organ kształtujący politykę Organizacji Narodów Zjednoczonych, przyjęło uchwałę o ustanowieniu Światowego Dnia Zrównoważonego Transportu ONZ podczas 77. sesji na początku tego roku.

Źródło: IRU
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Hellmann Worldwide Logistics Polska Sp. z o. o. Sp. komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels