Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transport i Logistyka Polska

Polscy przewoźnicy apelują o odstąpienie blokowania Świecka

Utworzona: 2024-02-23


Nawiązując do zapowiedzianej blokady polsko-niemieckiego przejścia granicznego w Świecku, Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" wystosował list otwarty do organizatorów protestów rolniczych z prośbą o odstąpienie od planowanej akcji.

TLP rozumie przyczyny protestów rolników, jednak zdaniem Związku Pracodawców nie mogą one być zagrożeniem dla egzystencji innych polskich przedsiębiorców oraz zagrażać całej gospodarce narodowej. Czym innym są bowiem ograniczone czasowo blokady dróg, manifestacje w miastach będących siedzibą władz centralnych i wojewódzkich, blokowanie urzędów, a czym innym zapowiadana miesięczna blokada jednego z głównych przejść granicznych, przez które odbywa się polska wymiana towarowa z największymi partnerami handlowymi w UE. Przy marżach w transporcie drogowym wynoszącym co najwyżej 1-2 eurocenty na kilometrze, przewoźnicy nie są w stanie wydłużać (w celu objazdu zablokowanego przejścia) tras zakontraktowanych przewozów lub przenosić dodatkowych kosztów przestojów na pozostałych, obciążonych dodatkowym natężeniem ruchu przejściach granicznych.

Dlatego też Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" zwraca się z prośbą, aby rolnicy w imię solidarności z innymi środowiskami gospodarczymi oraz w imię interesu polskiej gospodarki narodowej, odstąpili od długoterminowych blokad na polsko-unijnych drogowych przejściach granicznych oraz drogach lezących w korytarzach sieci TEN-T. Pełna treść listu ⬇


Źródło: Transport i Logistyka Polska
Do ulubionych Transport i Logistyka Polska
FIRMOWY SPOTLIGHT
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels