Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

W obliczu kryzysu, znaleźli sposób na płynny przepływ towarów

Utworzona: 2024-03-27


W ostatnich tygodniach duże firmy transportowe omijały Morze Czerwone, wybierając alternatywne trasy lądowe przez Bliski Wschód i region państw należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), zamiast opływać południowy kraniec Afryki.

Dzięki tym strategicznym zmianom przewoźnicy zwiększyli wartość swoich usług korzystając z wydajności i bezpieczeństwa, jakie zapewnia system TIR. Towary docierają najpierw do portów morskich Sohar i Salalah (Oman) oraz Dżudda i Dammam (Arabia Saudyjska). Stąd ładunki są przewożone ciężarówkami po całym regionie, po czym ponownie przeładowywane na statki na dalszy etap podróży.

TIR cieszy się powszechnym uznaniem ze względu na korzyści związane z ułatwieniami handlu na granicach regionu GCC, a jego nowoczesne narzędzia cyfrowe zapewniają terminową i bezpieczną wymianę informacji między różnymi urzędami celnymi na całej trasie. Dzięki wydzielonym pasom ekspresowym dla transportów TIR i przyspieszonym procedurom celnym czas tranzytu przez granice lądowe jest krótszy nawet o 92%.

Źródło: IRU
grafika poglądowa
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels