Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Daimler Truck Polska nagrodził najlepszych

Utworzona: 2024-05-06


Wrocławska Grupa Wróbel ponownie okazała się zwycięzcą w kategorii Dealer Roku. Z kolei najlepszym serwisem została firma BTC Czapka ze Skoczowa. W Grudziądzu wręczono nagrody dla najlepszych firm w sieci Daimler Truck Polska

Spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania osiągnięć minionego roku oraz wyznaczenia celów i wyzwań na kolejne lata. Tytuł Dealera Roku otrzymała, podobnie jak rok temu, Grupa Wróbel z Wrocławia. Dynamicznie rozwijająca się dolnośląska firma uruchomiła w ostatnich dwóch latach kilka nowych lokalizacji: w Będzieszynie pod Gdańskiem, Słubicach, Wrocławiu i Opolu, dopasowanych do różnych potrzeb lokalnych rynków. Najnowsza stacja, otwarta w styczniu 2023 w Opolu, to modelowy punkt „truck format” – funkcjonalny, świetnie wyposażony i dogodnie położony u zbiegu dróg nr 94 i 46 oraz od strony autostrady A4.

Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się EWT Automotive. Firma w ubiegłym roku otworzyła największą w regionie Warmii i Mazur stację dealersko-serwisową w Tomaszkowie, która zastąpi dotychczasową placówkę w Olsztynie. Położony przy trasie S51 obiekt dysponuje przestronnym parkingiem, doskonale wyposażonym serwisem, a przy jego budowie uwzględniono wiele przyjaznych środowisku rozwiązań w zakresie zarządzania energią i odpadami oraz wyposażenia.

Trzecie miejsce zdobyła firma Daimler Trucks Retail Polska wchodząca w 2024 rok z nowo otwartą w lutym placówką w Rudzie Śląskiej. Inwestycja, podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami klientów, zastąpi dotychczasowy oddział w Będzinie i podobnie jak stacja w Emilianowie pod Warszawą będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem firmy w regionie. Stacja w Rudzie Śląskiej oferuje duży, nowoczesny i kompleksowy serwis wraz z myjnią oraz salon sprzedaży. Modułowo skonstruowany budynek otacza rozległy parking, a sama działka o powierzchni ponad 3 ha położona jest w dogodnej lokalizacji pomiędzy autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową N-S.

Serwisem Roku 2024 okazał się punkt należący do firmy BTC Czapka w Skoczowie – ubiegłoroczny laureat drugiego miejsca. Zlokalizowany tuż przy czeskiej granicy serwis działa na rynku od 2011 roku, obsługując zdywersyfikowany portfel klientów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Oprócz doświadczonego zespołu specjalistów, jego najważniejsze atuty to lokalizacja przy drodze ekspresowej S52, duży plac manewrowy, a także kompleksowość usług: zakres obejmuje tachografy, wulkanizację, stację kontroli pojazdów oraz myjnię.

Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowały się dwie firmy ex aequo: ubiegłoroczny zwycięzca EF Serwis w Pile oraz Inter-Car Silesia w Świerklanach koło Rybnika. Powstały w 2021 roku EF Serwis to pierwsza autoryzowana placówka serwisowa Mercedes-Benz Trucks w regionie północnej Wielkopolski, która doskonale wpisała się w potrzeby lokalnego rynku. Z kolei Inter-Car Silesia to najstarszy dealer marki Mercedes-Benz na Górnym Śląsku. Należący do niego serwis samochodów ciężarowych w Świerklanach koło Rybnika został uruchomiony w roku 2012, a zlokalizowany jest tuż przy węźle z autostradą A1.

Źródło: Daimler Truck Polska
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Transpolisa.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels