Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Przeciętne prognozowane wynagrodzenie dla kierowców w roku 2023

Dodany przez
m_kubiak


identyfikator
18239
Obejrzany
420

Wraz ze wzrostem płacy minimalnej rośnie również przeciętne prognozowane wynagrodzenie (średnie wynagrodzenie brutto). Od 1 stycznia wynosi ono o 17% więcej niż w ubiegłym roku, czyli 6935 zł.
W 2023 r. zmieniły się także niektóre aspekty dotyczące wynagrodzenia kierowców. By nie narazić się na zbędne koszty, co w czasach kryzysu finansowego może być szczególnie odczuwalne, warto być na bieżąco z nowymi zasadami. To jest tym bardziej istotne, że z obserwacji Akademii Czasu Pracy wynika, że wiele biur księgowych może korzystać z uproszczonych opcji rozliczania, które z perspektywy przedsiębiorstwa transportowego mogą być nieopłacalne.

Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, warto rozumieć proces naliczania wynagrodzenia i dodatków zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Najlepiej jest weryfikować poprawność rozliczeń dzięki kalkulatorom lub programom, które uwzględniają te zmiany. Jednym z takich programów jest 4Trans, który został zaktualizowany pod kątem zmian, po wejściu w życie Pakietu Mobilności, a w konsekwencji zmian w Ustawie o Czasie Pracy Kierowców. Akademia Czasu Pracy przygotowała uproszczony kalkulator, który po wprowadzeniu podstawowych parametrów wskazuje, kwoty poszczególnych składników wynagrodzenia.

Narzędzie zostało otrzymasz gratis kupując nagranie z webinaru -Zmiany wynagrodzeń i diet dla kierowców w 2023 roku
Twoja ocena:54321
Photo by Josh Hild from Pexels