REKLAMA

W drodze

Szalony pościg za BMW
Szalony pościg za BMW
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 6

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu opublikowali zapis z wideorejestratora umieszczonego w jednym z radiowozów, który prowadził pościg za 48-letnim kierowcą BMW. PMężczyzna w Bolesławcu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i przez ponad 80 kilometrów uciekał. Ostatecznie udało się go zatrzymać na 125 kilometrze autostrady A4, w okolicach węzła Kostomłoty.
W komunikacie prasowym KWP Wrocław czytamy, m. in. :
"Uciekając przed funkcjonariuszami nie zważał na sygnalizację świetlną, wyprzedał w miejscach niedozwolonych, wjeżdżał na chodniki i zmuszał innych uczestników ruchu do zatrzymania się lub zmiany kierunku jazdy. Jechał autostradą A4 w kierunku Wrocławia mając na liczniku prawie 200 km/h. W trakcie pościgu wykonywał wulgarne gesty w stosunku do interweniujących policjantów, lekceważąc w ten sposób normy prawne i obowiązujące przepisy. Funkcjonariusze musieli wybić szybę w BMW, żeby skutecznie zatrzymać niebezpiecznego kierowcę, bo ten nie reagował na polecenia ryglując ostatecznie od środka drzwi. Policjanci zatrzymali także innego mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza, powodując u niego obrażenia głowy. "

Kinia_etransport.pl

Kontrole pod osłoną nocy
Kontrole pod osłoną nocy
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 6

Popękane tarcze hamulcowe i pęknięta przednia szyba takie usterki ujawnili inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dwóch skontrolowanych ciężarówkach. Nocne działania zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i mandatami dla kierowców.

Monika_etransport.pl

Utrudniali manewry...
Utrudniali manewry...
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 12

Sześciu kierowców pouczyli inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie interwencji podjętej w piątek (12 lutego) na dworcu autobusowym w Koninie. Kierujący osobówkami wjeżdżali pomimo znaku zakazu wjazdu i utrudniali manewrowanie autobusami.

Monika_etransport.pl

ADR i przeterminowane gaśnice
ADR i przeterminowane gaśnice
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 16

Ciężarówka przewożąca olej napędowy (ADR) była wyposażona w gaśnice bez ważnej legalizacji taką nieprawidłowość ujawnili podczas rutynowej kontroli inspektorzy zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca mógł dokończyć przewóz paliwa po uzupełnieniu pojazdu w gaśnice z ważnym przeglądem.

Monika_etransport.pl

Niemal 80km/h przez miasto w śnieżycy
Niemal 80km/h przez miasto w śnieżycy
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 17

Kierowcy zestawów przekroczyli dozwoloną prędkość nawet o blisko 30 km/h w obszarze zabudowanym i to w trakcie trudnych warunków atmosferycznych. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami. Dodatkowo w jednej ze skontrolowanych ciężarówek był niesprawny układ oczyszczania spalin (SCR). Z tego powodu inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Monika_etransport.pl

Brenner 18 luty br. cz. 4
Brenner 18 luty br. cz. 4
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 61

W związku z nałożonym wymogiem posiadania negatywnego testu na COVID-19 Maniek, jeden z naszych użytkowników, utknął na granicy. Podzielił się z nami tym, co go spotkało na miejscu.

Monika_etransport.pl

Brenner 18 luty br. cz. 3
Brenner 18 luty br. cz. 3
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 50

W związku z nałożonym wymogiem posiadania negatywnego testu na COVID-19 Maniek, jeden z naszych użytkowników, utknął na granicy. Podzielił się z nami tym, co spotkało go na miejscu.

Monika_etransport.pl