REKLAMA

W drodze

TIR-em na Ukrainę TIR-em na Wschód odc. 1
TIR-em na Ukrainę TIR-em na Wschód odc. 1
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 6

Witam po bardzo długiej przerwie spowodowanej wyjazdami w innych kierunkach niż na UA w końcu udało mi się tu przyjechać a za razem naszła mnie chęć na sfilmowanie tego wyjazdu i pokazaniu widzom co się tu dzieje! A czeka mnie w tym roku tutaj jeszcze parę wyjazdów tak więc jak mnie odpowiednio zachęcicie do tworzenia materiałów o takich wyjazdach to będę je tworzył!

grzeniomanu

Czerwone światło nie dla każdego
Czerwone światło nie dla każdego
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 13

Panowie kierowcy zawodowi nie popisali się (od 0:53), stworzyli realne zagrożenie.
Przedstawiciele Raben Group odnieśli się zdarzenia:

Szanow ni Państwo,
jesteśmy zaskoczeni postępowaniem kierowcy, takie zachowanie jest dalekie od firmowych standardów i absolutnie nieakceptowalne.
Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić za zaistniałą sytuację. Nasz Dział Transportu skontaktował się z odpowiedzialnym kierowcą w celu wyjaśnienia sprawy i wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji.
Przeprowadzono z nim rozmowę korygującą w obecności przełożonego, dodatkowo zapewniamy, że kierowca zostanie przez nas skierowany na szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy.
Bezpieczeństwo na drodze jest dla naszej firmy największym priorytetem, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Niedawno uruchomiliśmy także specjalną platformę edukacyjną dla kierowców www. niebadzdziki. pl mającą przeciwdziałać niebezpiecznym zdarzeniom na drodze. Wszyscy nasi kierowcy będą zobowiązani do ukończenia zamieszczonego na niej szkolenia.
Raz jeszcze przepraszamy wszystkich za zaistniałą sytuację.

Grupa Raben

Kinia_etransport.pl

Niemiecka Policja zajeżdża drogę i zatrzymuje za brak ostrożności
Niemiecka Policja zajeżdża drogę i zatrzymuje za brak ostrożności
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 13

Opis autora nagrania:
Niemcy, ok 50km za austriacką granicą, jadę w kierunku Monachium. Jedziemy sznurem aut w deszczu, powoli wyprzedzając tiry z prawej, więc jadę z bezpieczną odległością na tempomacie aktywnym. Zbliża się do mnie agresywnie bmw 5 wymuszając zjechanie na prawy pas, po czym wjeżdża na sam na niego. W tym czasie poprzedzający mnie golf zwalnia mocno na ograniczeniu 60, przez co zbliżam się do niego, a bmw próbuje się wcisnąć pomiędzy nas (niby mogłem go wpuścić, ale nie musiałem). Mijając mnie macha coś rękami, więc też mu pomachałem. Po czym znowu wjeżdża za mnie, odpala niebieskie stroboskopowe światło - myślę małolat sobie kupił, żeby ludzie zjeżdżali, więc nadal jadę lewym powoli za golfem na ograniczeniu. Więc bmw znowu wpycha się przede mnie ale już daje dodatkowe znaki że jest policją i nakazuje zjechać. Po zatrzymaniu i otwarciu przeze mnie okna, prosi o kluczyki i dokumenty, które zabiera. Potem krzyczy znowu po niemiecku cos, na co sugeruje, żeby mówił po angielsku. Mówi ze nie zachowywałem ostrożności ale z taka agresja, ze mu prawie piana z buzi leciała i jednocześnie plącze z nerwów angielski z niemieckim. Każe skasować nagranie i przyjść do nich do auta, na co się nie zgadzam. Mowie ze zanim cos zrobię zadzwonię do ambasady opisując sytuację, balem się porywczości policji i próby zemsty za sytuacje na drodze. Policjanci sami odchodzą do swojego auta, wracają, każą nam wysiąść a mi przestać dzwonnic, wiec dziewczyna kontynuowała próbę kontaktu z ambasada (nieudolnie na wszystkie podane numery o 13. 00 w czwartek). Każą otworzyć bagażnik i przeszukują nam wszystkie rzeczy - a było ich sporo, bo wracaliśmy z 2 miesięcznej podroży. Nic nie znaleźli wiec po kolejnej frustracji oddali dokumenty kluczyki i kazali odjechać.

Jeden z komentarzy pod filmem:
1. Za mały odstęp (kwestia czy zmierzony). 2. Niewpuszczenie kierowcy z prawego pasa i wymuszenie na nim hamowania poprzez złośliwe zmniejszanie odstępu (pogłębianie niebezpiecznej sytuacji) - uprzejmość na drodze i wpuszczanie w takiej sytuacji jest obowiązkowe w Niemczech. 3. Pomijam już uporczywą jazdę lewym pasem.
Krótko mówiąc zachowanie nagrywającego jest ewidentną agresją niejako spowodowaną brakiem respektowania przepisów (znak ograniczenia do 60 olany i z tego powodu zbliżył się mocno do golfa, jeszcze przyspieszając na widok pojazdu na prawym pasie). Migoczący znak ograniczenia prędkości widoczny z daleka, deszcz i ponowiony znak ograniczenia, mimo to nagrywający przyspiesza. Strzelam że kierowcy ze wschodu Europy robią to tam notorycznie, stąd zdenerwowanie służb. Takie życie, sami na to pracujecie.

Kinia_etransport.pl

Truck Fails Top 10 Compilation #52
Truck Fails Top 10 Compilation #52
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 5

TOP 10 wpadek i wypadków z udziałem ciężarówek.

Kinia_etransport.pl

Poślizg na plamie oleju
Poślizg na plamie oleju
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 22

Mercedes Sprinter, który gubił olej na odcinku ok. 5km i w wyniku awarii w końcu zatrzymał się w zatoczce, został spisany przez policje, stwierdzono jego winę, protokół trafił do PZU, wypłata odszkodowania z OC Mercedesa.

Kinia_etransport.pl

Upsss
Upsss
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 16

Piękny, słoneczny dzień w kanadyjskim mieście Alban.

Monika_etransport.pl

Manipulacja tachografem. O tym się nie mówi!
Manipulacja tachografem. O tym się nie mówi!
Kategoria: W drodze / Ilość glosów: 26

Temat wrażliwy, ale jak o tym nie powiedzieć. Każdy udaje, że go to nie dotyczy, ale być może spotkał się z tym na parkingu czy na firmie.

Romka_etransport.pl